Město tak podpoří i některé kulturní akce. Mezi nimi je například oblíbený letní festival Coombal. Na ten z městského rozpočtu připadne celkem padesát tisíc korun. Další akcí je například již tradiční Vysoká brána, na tuto akci město přidělilo celkem pětaosmdesát tisíc. Dotace z městského rozpočtu, ale pokryjí i celoroční činnost Rakovnického komorního okresu, který z rozpočtu obdrží dotaci v celkové výši padesát tisíc korun. Největší dotaci obdrží Rabasova galerie v Rakovníku na festival komorní hudby a výtvarného umění Heroldův Rakovník v celkové výši sto osm tisíc korun. Město nezapomnělo ani na mistry světa v country tancích, rakovnické Lentilky, které obdrží dotaci na svojí činnost.

V minulém roce bylo na oblast kultury rozděleno ještě o sto dva tisíc korun více, než je tomu v letošním roce. „Minulý rok bylo v oblasti kultury rozděleno 555 000 korun,“ uvedl tiskový mluvčí rakovnické radnice, Jiří Cafourek. Loni byly dotace rozděleny například na hudební festival Alternativa nebo na soutěž rakovnického muzea, o nejlepší a nejchutnější vánočku. Loni se použili peníze z dotací celkem na čtyřicet akcí.

Dotace z rozpočtu města budou čerpat i některé rakovnické zájmové spolky. Město jim rozdělí částku ve výši dvě stě tisíc korun. Nejvyšší dotaci obdrží Spolek pro mezinárodní spolupráci v Rakovníku, a to částku sedmdesát tisíc korun. Spolek použije peníze na setkání občanů partnerských měst v Rakovníku. Dotaci bude letos čerpat také KŽC Doprava, a to na projekt Rakovnický rychlík, konkrétně na brožuru, která jej bude propagovat. KŽČ doprava obdrží částku ve výši šedesát tisíc korun. Dotaci obdrží také Mateřské centrum Paleček, na vybavení a provoz centra nebo Air Show Team Rakovník na celoroční činnost. Finanční podporu obdrží také Centrum pro děti, mládež a dospělé Drak, a to ve výši patnáct tisíc korun. "Peníze použijeme na provoz centra. Na elektřinu, plyn, internet," řekla pro Rakovnický deník, předsedkyně centra Andrea Nytrová Parobková.

Loni se z městského rozpočtu rozdělilo zájmovým spolkům ještě o padesát tisíc více. „Na podporu zájmových spolků bylo v roce 2017 rozděleno 250 000,“ uvedl Cafourek. Podmínky pro rozdělení dotací jsou k dispozici na webových stránkách města. „Dotace se poskytují podle zásad, které schválila rada města,“ doplnil Cafourek. Rozdělení dotací, jak na kulturu, tak i pro zájmové kroužky kladně odhlasovalo všech dvacet zastupitelů města.