Šatnové buňky v hokejbalovém areálu jsou jen o něco málo mladší než samotné hřiště, které bylo již několikrát rekonstruováno. Předseda HBC Rakovník Miroslav Tlustý upozornil, že v současné době šatny ani nesplňují hygienické normy. „Víme, že jsou na tom špatně. Naše šatny v buňkách jsou staré, je tam i eternit. Další věcí je, že nevypadají vábně ani v případě náboru či soutěží pro hostující týmy. Jedná se tedy i o reprezentaci klubu, který získal v minulosti cenné úspěchy,“ pronesl Miroslav Tlustý.

Projekt na obměnu šaten vypracoval sám bývalý hokejbalista a nyní architekt Petr Křižák. Počítá se s jednotnou stavbou, která by zahrnovala celou východní stranu včetně dvou samostatných buněk. Projekt navrhuje dvě šatny pro domácí mládežnické týmy, dvě velké šatny pro hostující týmy, které by bylo možné ještě rozdělit v případě mládežnických turnajů. Dále se počítá se zázemím pro rozhodčí, klubovnou, skladem, sociálkami pro domácí, hosty i rozhodčí, ale také s kioskem.

„Stavba by byla ucelená a musím říci, že projekt se mi velmi zamlouvá. Budova by měla mít zelenou střechu, počítá se i s využitím dešťové vody, takže to bude i ekologické,“ pochválil si předseda.

Zádrhelem jsou ovšem finance. Je jisté, že náklady by šly do řádu milionů korun. Vedení města na akci sice mělo v rozpočtu peníze připraveny, ale výměnu šaten nakonec přeskočily jiné akce. Třeba rekonstrukce stadionu SK Rakovník, která má vyjít na 190 milionů korun. Starosta Luděk Štíbr ale ujistil, že obnova šaten je pořád v plánu. „Máme akci v zásobníku investic. Bylo by ideální, sehnat na obnovu šaten nějaký vhodný dotační titul. Když přijde správná doba a seženou se finance, není problém realizaci uskutečnit,“ potvrdil Štíbr.