V tomto měsíci odstartuje již desátý ročník celostátní výzvy Do práce na kole (a také pěšky či poklusem). Kvůli současné situaci je termín registrace organizátory výzvy posunut do 10. května a letos bude výjimečně možné zapisování nejen bezmotorových cest do práce, ale i zdravotního pohybu venku či doma.

„Chtěli jsme, aby byl letošní ročník Do práce na kole nezapomenutelný. A to se podařilo, i když dost neplánovaně,“ sdělil koordinátor výzvy Jan Haruda. „Když začala karanténa a firmy omezovaly nebo zavíraly provoz, tak jsme přemýšleli o zrušení nebo přesunutí celé akce. Nakonec jsme se ale rozhodli upravit pravidla tak, aby se mohli účastnit úplně všichni zájemci, bez ohledu na to, jestli cestují zrovna do práce. A máme velmi pozitivní ohlasy taky proto, že Do práce na kole je jednou z mála jarních akcí, která není zrušená,“ doplnil Haruda.

Mezi zúčastněnými městy nechybí už podruhé ani město Rakovník. „Vzhledem k tomu, že akce měla jednoznačně pozitivní ohlas a cyklistika v Rakovníku a jeho okolí má stále větší oblibu, zapojíme se do této výzvy podruhé. Letošní ročník je z organizačního hlediska trochu komplikovanější, přesto během květnové výzvy uspořádáme několik „akcí na triko". Můžeme prozradit, že se můžete těšit na "šipkovanou" a  také na snídani na triko, pokud to dovolí bezpečnostní opatření,“ napsal mluvčí radnice Jiří Cafourek na webu města.