Centrum by mělo vzniknout ze tří budov bývalé školní jídelny na Husově náměstí. Město má již k dispozici veškerá povolení, nyní před vypsáním tendru řeší otázku financování. Podle projektu se celkové náklady přestavbu odhadují na zhruba 140 milionů korun, přitom před více než sedmi lety se částka na rekonstrukci odhadovala na necelých 80 milionů korun.

„Výstavba centra je již zakomponovaná do rozpočtu na příští rok. V příštím roce, pokud vše půjde hladce, bychom rádi vypsali tendr a teoreticky by ke konci roku mohla začít rekonstrukce,“ vysvětlil starosta města Luděk Štíbr s tím, že největší finanční tok by nastal až v roce dalším – tedy 2021. „Nechci předjímat, ale může to dopadnout podobně jako u plaveckého bazénu, kdy došlo k odvolání jedné z firem a zahájení prací se o rok prodloužilo,“ poznamenal Luděk Štíbr.

O rozpočtu a přijetí úvěru budou rozhodovat zastupitelé v pondělí 2. prosince od 17 hodin v hlavním sálu kulturního centra. Nové prostory by měly sloužit pro potřeby knihovny a také informačního centra.