Podle hnutí Směr Rakovník mělo město zároveň jednat o umístění cesty, která nyní nevede po pozemcích města. Městský úřad ale v tomto problém nespatřuje. Dotazovaní dostanou podle starosty Luďka Štíbra (ODS) vypracovanou zprávu.

V současné době je již území u vodního zdroje, který se nachází u Rakovnického potoka ve směru k Senomatů, oplocené.

Vložením pozemků do majetku VSOR došlo pouze k tomu, že se oplocenou část pozemku bude kompletně starat vodohospodářské sdružení. Podle zastupitele Petra Svobody (Směr Rakovník) by město ovšem mělo zároveň řešit umístění cesty, která leží na pozemcích jiných vlastníků. „Je potřeba řešit, jak se ostatní vlastníci dostanou na své pozemky,“ dotazoval se na postup městského úřadu Petr Svoboda.

Podobnou připomínku měl i z řad veřejnosti Jaroslav Satranský. „Cesta sice vede okolo oplocení, ale když jsem se díval do katastrální mapy, tak vede po pozemcích pana Lipperta a senomatského družstva. Nevím, jestli město jedná o tom, že by se ta cesta vyčlenila a odkoupila, protože jinak k těm pozemkům přístup zajištěný není,“ řekl v diskuzi Jaroslav Satranský.

Podle Městského úřadu Rakovník problém v budoucnu nenastane. „Je zde účelová komunikace, tu nelze jen tak oplotit,“ reagoval vedoucí Odboru správy majetku Městského úřadu Rakovník Adéla Jirásková. „Je řada komunikací, pod nimiž pozemky nepatří městu Rakovník. Informace zpracujeme a dostanete zprávu,“ dodal Luděk Štíbr.