Uvnitř objektu je již nainstalována vzduchotechnika, stejně tak dostávají postupně finální tvář jednotlivé místnosti. Rekonstruovaný prostor již ukazuje budoucí tvář aquaparku.

Zatímco strop nad hlavním bazénem je již hotov, na samotných bazénech a dalších atrakcích se intenzivně pracuje, stejně tak na venkovním bazénu a také na terénní úpravě části před budoucím aquaparkem. „Stavební firmě se daří držet stanovený harmonogram, předpokládáme, že stavbu převezmeme v polovině listopadu a do konce roku by měla být kolaudace. V lednu se pak plánuje zkušební provoz,“ sdělil pozitivní zprávu mluvčí radnice Jiří Cafourek.

Rakovník za přestavbu plaveckého areálu zaplatí zhruba 205 milionů korun, na finanční krytí si muselo vzít 100 milionový úvěr. Zbylou částku pak město zaplatí ze svého rozpočtu. Do konce března přitom radnice profakturovala částku 66,6 milionů korun, což je zhruba třetina z celkového rozpočtu.

Návštěvníci se mohou těšit na řadu nových atrakcí v podobě dvou tobogánů, divoké řeky, nebo třeba atrakce, kdy je možné vodu rozhýbat vlastním tělem. Chybět nebude ani dětské brouzdaliště, možnost občerstvení a posezení a také relaxační zóna.

O provoz bazénu by se měla starat firma Údržba městských komunikací Rakovník.