Rozpadající se betonová tribuna, ochozy kolem hřiště, popraskané zdi, ale také staré věci uzamčené v nevzhledných prostorách současné tribuny mezi hlavním travnatým hřištěm a hřištěm s umělou trávou. Takový je v současné době stav betonové tribuny. To by se ale mělo v budoucnu změnit.

„Rada města zahájila zadávací řízení na veřejnou zakázku „Projektová dokumentace pro stavbu: Rekonstrukce a modernizace areálu městského stadionu Rakovník“. Zahájení projekčních prací se předpokládá v termínu červenec-srpen 2019 a jejich odhadované trvání je přibližně rok od podpisu smlouvy o dílo,“ informoval Jiří Cafourek, mluvčí rakovnické radnice.

Odhadovaná hodnota veřejné zakázky je stanovena zhruba na 3,2 milionu korun bez DPH. Podle předběžných informací se celkové náklady na modernizaci městského areálu odhadují na částku 70 milionů korun. Jakmile by byl projekt kompletně připravený, vedení radnice by hledalo možnosti financování pomocí dotace.

„Projekt je možné realizovat na etapy. Máme k dispozici návrh etapizace, kterou je možné využít podle aktuálních možností města,“ napsala Jana Jirátková, vedoucí oddělení rozvoje města a investic, k projektu na webových stránkách města.

Projekt nepočítá jen se zvelebením prostor pro diváky, ale řeší také zázemí pro sportovce. „Západní fotbalová tribuna bude nahrazena dominantní stavbou, v jejímž přízemí nalezneme šatny pro hokejisty i fotbalisty. Nahradí také dvoupodlažní montovaný dočasný objekt typu Tesco,“ popsala proměnu Jana Jirátková. Tribuna bude mít kapacitu pro sledování fotbalového utkání 204 diváků, pro pozemní hokej pak 160. Ve spodním patře pak bude mít každý sportovní oddíl nejen zázemí, ale i klubovnu, chybět nebudou ani místnosti s prostorem pro masáže, saunu a whirpool.

Nově by také vzniklo venkovní sportoviště pro veřejnost. „Vzhledem k velmi cenné poloze na hlavní pěší a cyklistické trase podél potoka doporučuje studie přičlenění severní, menší části areálu k hlavní linii podél potoka. Mohly by tak vzniknout další prostory přístupné bez omezení pro aktivity typu slackline, workout, parkour nebo bouldering,“ dodala vedoucí oddělení Jana Jirátková.