Od úterního dne mohou zase městští strážníci měřit rychlost. Jenže jak městská policie v Rakovníku, tak i v Novém Strašecí tak neučiní.
Městská policie mohla sice měřit rychlost projíždějích vozidel již od 1. ledna letošního roku, ale měřené úseky musely být řádně označeny dopravní značkou. A právě na tu jaksi naši zákonodarci pozapomněli. Přesněji řečeno, nestanovili přesnou podobu značek. Tento problém upravila nová vyhláška, která je v platnosti od 21. dubna.

I přesto, že jsou již značky nadefinované, městští strážníci ze Strašecí a Rakovníka měřit rychlost nebudou. Jaký k tomu mají důvod?
Městská policie Rakovník k tomu má jednoduchá vysvětlení. Nemají totiž radar, pomocí kterého by rychlost měřili. A podle slov starosty Rakovníka se ani neuvažuje, že by byl pořízen, i přesto mají celou řadu nabídek.

„Měli jsme několik nabídek od prodejců na nejrůznější přístroje, ale nepovažujeme to za prioritu. Rakovník má jednu z nejmenších nehodovostí v rámci kraje. Navíc strážníky s radary pak mohou lidé vnímat spíše negativně,“ nechal se nedávno slyšet starosta města Rakovník Zdeněk Nejdl.
Ani strážníci v Novém Strašecí nebudou měřit rychlost, což Rakovnickému deníku potvrdil sám velitel Martin Novák, podle kterého jsou to zbytečně vyhozené finanční prostředky.

,,Jedna značka stojí kolem pěti tisíc korun. Za tohle opravdu peníze vyhazovat nebudu. A abych se koukal na to, že řidiči u značky sníží rychlost na tu zákonem předepsanou, projedou úsekem, a pak stejně na ten plyn šlápnou, pak je to v tomto případě zbytečné,“ uvedl velitel Martin Novák.