Zrak občanů, jenž mají své domovy v povodí řeky Berounky, se teď nejvíce soustředí na předpověď počasí a stav hladiny řek. pojďte se společně s námi podívat, jak vypadaly povodně před sedmi lety u nás v regionu.

Meteorologové situaci na Berounce dramaticky nevidí. „1. stupeň povodňové aktivity je jen na několika úsecích řeky, především pak na přítocích, a to na Úslavě a Klabavě. Celkový stav na Berounce je setrvalý, pohybuje se pod úrovní 1. stupně a zásadní změnu neočekáváme,“ uvedla Martina Kimlová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Stav na Berounce sledují i pracovníci Povodí Vltavy „Náš dispečink funguje 24 hodin denně, pracovníci průběžně kontrolují situaci. Zatím se Berounka i Litavka drží, ale záleží samozřejmě také na dalším počasí a srážkách,“ říká tisková mluvčí Povodí Vltavy Petra Krainová.

V pátek 6. března v poledne byl průtok Berounky v Berouně 158 metrů krychlových za sekundu, stav vody byl 217 cm. První povodňový stupeň na Berounce se přitom vyhlašuje ve chvíli, kdy řeka dosáhne 260 cm.

Jak vypadala povodeň v roce 2002? Nakoukněte do archivních článků.

Republikový archiv vzpomínek na záplavy z roku 2002 najdete ZDE.
Co dělat, když hrozí povodeň? RADY HASIČŮ