Václavské náměstí v Kněževsi patřilo kromě stovek posluchačů tohoto hudebního žánru také čtyřem interpretům. Postupně se na pódiu vystřídaly: tradiční dechovka Modrá muzika, dechová hudba z Mrákova u Domažlic Vrchovanka, populární jihočeská kapela Budvarka a také Krajanka, v jejímž čele stojí kapelník a zpěvák Václav Hlaváček, hlavní organizátor celého festivalu, který pro Rakovnický deník konstatoval: „Program šlape tak, jak bylo avizováno. Právě hraje úžasná kapela Vrchovanka, která je jedním z největších překvapení letošního festivalu. Hrají fantasticky krásné chodské písničky a mají na sobě krásné kroje."
Modré muzice i Vrchovance se dostalo velkého potlesku a musely samozřejmě přidávat.

Poté, co opustili pódium, shodli se muzikanti z Vrchovanky Martin Pinc a Petr Kaufner: „Hrálo se nám tady na Rakovnicku výborně. Je tu skvělé publikum. I když nevíme, zda měla větší úspěch naše muzika nebo kroje."

Publikum bylo opravdu tradičně úžasné. Diváci si spokojeni zpívali spolu s vystupujícími a tancovali.
„Co více si můžeme přát," smál se Václav Hlaváček. Krajanka si dle jeho slov pro Kněževes připravila napůl nový program. „Vybrali jsme největší hity Krajanky za pětadvacet let její existence. A ty jsme doplnili o nové písničky. A protože je tady mezi diváky i Miloň Čepelka, nás přítel a kamarád, tak zahrajeme i písničku, kterou složil. Text k ní napsal Jaroslav Zeman. Je to valčík s krásnou melodií a vždy má obrovský úspěch. To bude takový předem nedomluvený bonus navíc," prozradil Václav Hlaváček.

Naprosto spokojeni byli s průběhem dne například posluchači Antonín Dufek z Kladna (přijel autobusem spolu s velkou výpravou nadšenců do dechovky) nebo Jaroslav Nachtigal z Václav. Ten uvedl: „Jezdím sem už nějaký pátek a vždy se mi dechovka v Kněževsi líbí." Jeho nejoblíbenější písničkou je prý Malý hošík černovlasý. Tak Jaroslav Nachtigal doufal, že ji z pódia také uslyší.

Budvarka dle jejího uměleckého vedoucího Zdeňka Radkoviče hraje překvapivě častěji v našem kraji, nežli na Českobudějovicku. Na otázku, co si pro kněževeské publikum tato kapela připravila, odpověděl: „Bude to mimo jiné ukázka z Verdiho opery Nabucco. Měli jsme kdysi výborného aranžéra Fandu Domína, který už bohužel není mezi námi, a ten nám dělal úžasné aranže. Čerpáme z nich až do dneška. Hrát budeme pochopitelně také jihočeské písničky. To musí být."

Při pohledu na lidmi nadupané Václavské náměstí neskrývala spokojenost starostka městyse Kněževes Eva Janotová: „Přišlo hodně lidí, kteří mají rádi dechovku, a to nás těší. Na jejich výrazech je vidět, že se jim tu líbí a chodí nám dokonce i děkovat, že v tradici pokračujeme, což potěší."
Kromě agentury Briva manželů Hlaváčkových a zaměstnanců městyse pomáhali akci uskutečnit také místní hasiči a Rakovnicko o.p.s, která spoluzajistila technické zázemí festivalu. „Máme rozděleny role a víme, že se na sebe můžeme navzájem spolehnout," zdůraznila Eva Janotová s tím, že se letos partnerem Kněževské dechparády stal i Pivovar Bakalář.

Z Podbořánek přijeli Jiří Majer, Vladimír Kroupa a Anna Granátová: „My jsme jedna rodina a moc se nám tu líbí. Všechno klape," shodli se.
A Jiří Majer ještě dodal: „Je mi dvaaosmdesát a do dnešního dne jsme se nenaučil tančit, což mě právě dne s mrzí."

Poslední díl Hlaváčkových dechových setkání se uskuteční tradičně v Praze. Nese název Hraj, kapelo, hraj a uskuteční se v areálu Křižíkovy fontány na Výstavišti. Hrát se bude po dva dny – v sobotu 28. a v neděli 29. června. První den zahrají a zazpívají Babouci, Gloria, Krajanka, Křídlovanka a Žižkovanka. V neděli pak Jihočeští rodáci, Krajanka, Mělničanka, Veselka a Josef Zíma.