Ředitelka tohoto zařízení Miluše Jůnová konstatovala: „Bylo to pro nás všechny příjemné odpoledne, které významně zpestřilo život obyvatel a o kterém se jistě u nás bude ještě dlouho mluvit."

Čestnými hosty, na které se těšilo publikum složené z obyvatel Domova i z řad příbuzných, byli herec Jan Přeučil a režisér Tomáš Magnusek.

Na otázku, co se mu na ženách nejvíce líbí a kterých vlastností si na nich váží, Jan Přeučil pro Rakovnický deník odpověděl: „Žena je překrásné stvoření. Už v Tróji kvůli krásné Heleně muži válčili jedenáct let. Na ženách si vážím jejich schopnosti mateřství, toho, že rozdávají lásku. Žena je nenahraditelnou bytostí a je fajn, když se muži chovají k ženám jako gentlemani, příjemně, mile, a umí svůj klobouk před nimi hluboce smeknout."
VIP hostem, který sice nenesl tíhu rozhodování v porotě, ale významně přispěl k vynikající atmosféře akce, byla zpěvačka Jana Hrušková Yngland – sestra herečky Evy Hruškové.

Autorka projektu Miss staré koleno – brněnská stylistka a vizážistka Jana Hrutková – vytvořila pěti soutěžícím dámám ve věku od 82 – 90 let novou, vkusnou a líbivou image – v rámci oblečení, líčení i doplňků. Jana Hrutková zhodnotila: „Dámy předvedly v rámci prvního kola nejen eleganci a obdivuhodnou vitalitu, ale i výrazné nadání v oblasti pěvecké."

A není se čemu divit. Miluše Jůnová totiž připomněla: „Máme v Domově tradici pořádání soutěže 'Superstar,' které se účastní i obyvatelé jiných zařízení, takže talenty našich klientů nezahálejí."

Jedna ze soutěžících, Jiřina Bolinová, se rozhodla, že nebude čekat na tanec pro vítězku, ale vyzvala k tanci Jana Přeučila již v rámci prvního kola. Gentleman Jan Přeučil jí dvorně nabídl své rámě a vysněné přání jí ochotně splnil.

Soutěžící dámy nastoupily do druhého kola „proměněné" pomocí nápaditých doplňků, což publikum odměnilo bouřlivým potleskem, a potvrdily své znalosti i v rámci zábavného kvízu z filmů pro pamětníky. Do akce bylo vtaženo i publikum, které mohlo vyzkoušet svou znalost herců i jejich rolí v těchto filmech. Nejrychlejším tak bude tuto akci připomínat plyšový medvěd.

Nakonec nastalo slavnostní vyhlášení – jako na kterékoliv soutěži Miss: fanfáry, obálky se jmény vítězek, květiny a dárky od generálního sponzora. Za pořadatele soutěže upozornil Václav Džambík: „Dárky a květiny obdržely všechny soutěžící, neboť v očích publika vyhrály všechny!"

Šerpu vítězce předal se svým obvyklým šarmem Jan Přeučil. Na prvním místě se umístila Daniela Fořtíková, na druhém Věra Dingová a na třetím Anna Brezinová. Daniela Fořtíková se svěřila: „Z vítězství si mi úplně točí hlava. Jsem mile překvapena."

Obdiv samozřejmě zaslouží i další soutěžící – Jiřina Bolinová a Marie Ramešová.

Na závěr pak jako vždy proběhlo fotografování s VIP hosty, rodinou i přáteli, které díky vhodné hudbě a zpěvu paní Jany Hruškové okamžitě přešlo do „afterparty", kdy publikum ocenilo i připravené pohoštění.

A Jana Hrutková dodala: „Z každé podobné akce odjíždím s úžasným pocitem, protože se mi hrozně líbí, jak krásné zážitky za sebou ty dámy."

Tomáš Magnusek, který se v Novém Strašecí svěřil, že si na ženách váží toho, že mají větší sílu nežli muži. „Především duševní. Zvládnou toho podstatně více. Z tohoto důvodu můžeme my muži k ženám jen vzhlížet. Na ženách si vážím i jejich pracovitosti, lidskosti." Na otázku Rakovnického deníku, zda ho dokáží ženy vyššího věku ještě něčím překvapit, odpověděl: „Mě překvapují hlavně ženy staršího věku, protože stále točím jen s herečkami, které jsou starší nežli já. Naposledy to byla Libuška Šafránková svojí neuvěřitelnou skromností a pracovitostí.

A Jan Přeučil  ještě zavzpomínal , že měl ve svém životě štěstí v tom, že potkal dvě krásné ženy. „První ženu Štěpánku Haničincovou, která vychovala řadu diváků televizních i rozhlasových pohádek. Její pokračovatelkou je moje současná žena Eva Hrušková, kterou si všichni pamatují jako první, ještě československou, televizní Popelku. Eva v práci Štěpánky ohromným způsobem pokračuje. Obě měly a mají úžasný vztah k dětem."