„Dohadujeme se nad dopravou, zabýváme se tím, kolik bude na náměstí závor, ale nikdo se již nezajímá o to, kde budou auta parkovat,“ poukázal již dříve opoziční zastupitel za sociální demokracii (ČSSD) Jiří Ludačka. Nejen že tehdy oživil na několik málo minut myšlenku na vznik parkovacího domu, ale rovněž se dožadoval, aby radnice situaci ohledně možností parkování v okolí historického centra Rakovníka zmapovala.

To radnice splnila.

Starosta Zdeněk Nejdl za občanské demokraty (ODS) seznámil novináře a také veřejnost se studií o možnostech parkování najdete ji na webu města Rakovníka.

Podle ní je v historickém centru Rakovníka a jeho nejbližším okolí celkem patnáct set míst k parkování.

„Z toho nějakých dvě stě dvacet je zpoplatněno na Husově náměstí a dalších sedmdesát míst za poplatek je k dispozici na parkovišti u kulturního centra,“ četl ze studie starosta Nejdl, který si tak myslí, že možností, kde zaparkovat, je celá řada. Starosta také řekl, že regulací počtu aut na náměstí nedochází k omezování podnikatelů. A ani zprůjezdnění náměstí by nevedlo ke zlepšení obchodních podmínek.

„Obávám se, že by to mohlo být nakonec obráceně,“ podotkl Nejdl a dodal: „Někteří podnikatelé mi říkají, že je znát, že jsme opravili parkoviště u Jednoty. Lidé tam odsud už prý do Vysoké ulice nedojdou. Studii dostanou rovněž všichni zastupitelé.“