Úderem druhé hodiny vyrazil veselý průvod od hospůdky. Maškary obešly sousedy a známé. Společně pojedli a hlavně si připili na zdraví v dalším roce. Došlo také na tanec. Do kroku i k tanci totiž na harmoniku vyhrával Richard Svítil. Průvodem masopustní veselí ještě nekončilo. Všichni zúčastnění došli do hospůdky. Tady vyhlásili nejlepší masku a Kat setnul Žida. Tím období veselí pro Rousínovské skončilo a nastalo období půstu. Ještě před tím se samozřejmě tancovalo.

Masopust pořádalo Občanské sdružení Rousínov. „Sdružení trvá už patnáct let, takže Masopust děláme snad počtrnácté," vzpomínala Ludmila Faflíková.

Není proto divu, že masky v průvodu byly opravdu vyvedené. Za ta léta si totiž občanské sdružení vytvořilo docela pěkný fundus. Takže kdo nevěděl, co na sebe, mohl si kostým vypůjčit přímo od domácích. Někdo si masku vytvořil sám, nebo půjčil jinde.
„Masky si šijeme sami. Scházíme se během roku o některé víkendy, masky vymyslíme, nakoupíme na to potřebný materiál a tvoříme," popisovala Ludmila Faflíková. Nápady padají ze všech stran. Někdy to dopadne tak, že se vezme kus látky a zazní otázka: „Co by z toho šlo?"

Vedoucí Občanského sdružení Rousínov Ludmila Faflíková letos zvolila apartní kostým krávy. Volbu vysvětlila jednoduše: „Už několik let občanskému sdružení šéfuji a ne každý si dovolí mi říci do očí něco, co se mu nelíbí a vynadat mi. A tak dneska to může s klidem udělat. Může říci: Ty krávo, jedna! a bude mít pravdu."

Vedle Žida a Nevěsty se Ženichem chodívali v průvodu také Kobyla, Kominík nebo Slaměný. Tentokrát chyběli. Těm se totiž kostýmy pokaždé půjčují a letos se je nepodařilo sehnat. Medvěd by mohl být už v příštím roce. Rousínovští už mu sehnali látku na kožich. Teď ještě vymyslet hlavu a vše dotáhnout do konce. Letos šla zkrátka místo Medvěda Kráva.