Dostaly je díky výtěžku rockového benefičního koncertu, kde už tradičně zahrály kapely Prošlá lhůta, Meditace, Undertakers, Dhepo. Hodnota skříněk nakonec dosáhla díky sponzorům třiceti osmi tisíc dvou set šedesáti šesti korun.

Koncert kapely odehrály v pátek večer. Ještě ten den si děti ukládaly oblečení do skříněk, které pamatovali jejich rodiče. V pondělí celou šatnu rozzářily skříňky nové v barvě dřeva. Ty vyrobil a během soboty namontoval Libor Kosař z Kněževsi.

Proč zrovna nové skříňky, vysvětlila vedoucí sestra Jana Rybáčková: „Pánové nás oslovili s tím, že by nám chtěli přispět. Společně jsme popřemýšleli a přišli jsme na nové skříňky. Ty staré tady sloužily už snad třicet let a nebyly pěkné.”

Do jeslí nyní chodí dvanáct dětí, ale očekávají se další přírůstky, takže skříňky budou využity. Zakrývají celou stěnu a kromě těch malých jsou po stranách zabudovány dvě velké skříně s poličkami.

„Ze skříněk máme s dětmi velkou radost. Děkujeme všem, kteří na ně jakýmkoliv způsobem přispěli.”

Stejnou radost měl i Petr Chmelík z Prošlé lhůty: „ Jsme rádi, že se koncert povedl a lidé přišli. Bez nich by nebyl ani koncert, ani peníze a vlastně ani Prošlá lhůta a ostatní kapely. Moc jim děkujeme.”