V první lavici přímo před katedrou se mu také sedí dobře. Má jen trochu jinou lavici a místo na školní židličce sedí na vozíku. Spokojeně se usmívá a čeká, co se bude dít. Za ním sedí jeho tři kamarádi Adam, Daník a Rozálka.

Vojta mohl nastoupit do novostrašecké školy díky takzvanému schodolezu, který škola pořídila.

Zařízení se pohybuje pomocí pásů, které zdolávají jeden schod po druhém a vyvážejí vozík i s dítětem nahoru. Musí ho obsluhovat druhá osoba.
První den Vojtu do třídy vynesla ještě maminka, ale pak už ho do patra vynese schodolez.

„Už jsem si to vyzkoušel, ještě o prázdninách a je to príma,“ pochvaloval si Vojta.
Jak se schodolez do školy dostal, vysvětlil ředitel školy Stanislav Hajný: „Nejprve jsme plánovali výtah. Bohužel nám nevyšla dotace na Oranžové schody u nadace ČEZu. Abychom rychle vyřešili situaci a vlastně abych dodržel slib a Vojtův bratr, sedmák Martin, ho nemusel denně vynášet do patra, chtěli jsme si zařízení pronajmout. Ale díky přispění Obecního úřadu v Rynholci, občanského sdružení Bubákov a paní Dvořákové se sešlo sto tisíc. Nový schodolez stojí sto dvacet pět tisíc korun. Nakonec jsme se slevou od dodavatele pořídili nový.“

Až bude Vojta jezdit výtahem, schodolez se může umístit třeba do jídelny. Využít ho lze například při cestě do divadla, protože je skládací a vejde se do autobusu.

Kromě schodolezu má Vojta novou speciální lavici. Také bude používat upravené WC. S Vojtou přišlo do novostrašecké školy ještě sedmdesát tři prvňáků. To je podle ředitele Stanislava Hajného na tři třídy optimální počet. Ti hned společně s druháky dostali nové šatny. Šatny s tzv. špinavou a čistou chodbou jsou v budově bývalé zvláštní školy.

Snad největší změnu doznala školní družina. Ta se přestěhovala z dřevěné budovy na Kocourku do prostor bývalé speciální školy. Tím se zjednodušila hlavně docházka na oběd. Děti si musely s sebou přenášet přezuvky i aktovky. Teď si je přenesou v jedné budově do školní družiny. Odejdou na oběd a zase se do družiny vrátí.