Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místostarosta Švácha uzavřel se stěžovateli dohodu o smíru

Rakovník – Zhatit návrat legendárního motosrazu s názvem Rack Reyd do Rakovníka mohli obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště. Těm se navíc nezamlouvalo rozhodnutí zastupitelstva města Rakovník z konce minulého roku; tehdy přední zástupci města vyjádřili svými hlasy souhlas s návratem motosrazu do Rakovníka. Po několika jednáních všichni našli kompromisní řešení. Pátnáctý ročník Rack Reydu tak v Rakovníku bude.

27.6.2011
SDÍLEJ:

Místostarosta Jan Švácha, po jeho levici L. Štíbr.Foto: Deník/Miroslav Elsnic

Z prvotních oslav mohlo být ale nakonec velké zklamání. Když totiž neuspěli Rakovničané z okolí koupaliště se stížností na Městském úřadě Rakovník, rozhodli se podat stížnost k soudům a příslušným správním orgánům. Právě u nich chtěli Rakovničané z dotčené lokality poukázat na hlučnost akce a na následné překračování hygienických limitů hluku.

Podali stížnost proti usnesení

Obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště nejprve podali proti usnesení zastupitelstva stížnost s tím, že požadují, aby do doby, než bude jejich stížnost prověřena, se dotčený orgán města Rakovník zdržel jakýchkoliv právních úkonů směřujících k souhlasu s pořádáním akce Rack Reyd ve venkovních prostorech Tyršova koupaliště. Poukazují v ní na hlučnost akce a překračování povolených limitů. Městský úřad obyvatelům v požadavku vydání návrhu na předběžné opatření nevyhověl. Následovalo odvolání ke krajskému úřadu Středočeského kraje.

„Krajský úřad dopisem ze dne 6. dubna vyrozuměl stěžovatele, že Městský úřad Rakovník postupoval ve věci správně,“ napsala ve zprávě pro zastupitele městě právnička Ludmila Vostrá.

Podepsání dohody

Obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště se tak obrátili na soudy a příslušné správní orgány. Mezitím však došlo možná až k nečekanému kompromisu všech stran.

„Na Tyršově koupališti budou ročně odehrány tři koncerty, které nebudou trvat déle než do půlnoci. Vedle nich se bude konat i akce Rack Reyd, která bude ukončena každý den nejpozději do jedné hodiny ranní. Všechny ostatní akce, které by mohly rušit noční dobu, budou ukončeny do dvaadvacáté hodiny. Pan a paní Pikrtovi slíbili podle podepsané dohody podat dotčeným správním orgánům a soudům návrh na zastavení zahájených řízení ve věci hluku na Tyršově koupališti,“ napsal v dopise místostarosta města Jan Švácha a v dopise také poděkoval Rakovničanům za toleranci při konání akcí na Tyršově koupališti.

„Žádám za pořadatele akcí i za domácí a mimorakovnické návštěvníky koncertů o shovívavost. Pevně věřím, že všemi stranami podepsaný dokument bude zárukou toho, že váš klidný noční spánek bude rušen maximálně pět dní v roce,“ napsal Švácha.

Rack reyd bez motorové brzdy a ohňostroje
Mezi podmínkami, které musí pořadatel motosrazu Rack Reyd splnit, je například snížení hlasitosti reproduktorů po 22. hodině a hudební produkce musí skončit hodinu po půlnoci. Dále je zakázán závěrečný půlnoční ohňostroj. Pokud jste příznivci zkoušky výkonu motorů na tzv. „motorové brzdě“, pak máte smůlu. I ta je na motosrazu zakázána. Pořadatelé mají navíc zajistit, aby po 22. hodině motorkáři nestartovali bezdůvodně své stroje.

Autor: Miroslav Elsnic

27.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Texty bývají nudné. Známý karikaturista z Rakovníka Milan Kounovský ty svoje volební lístky vylepšil svými kresbami. "V televizi ráno říkali,  že se může nejen kroužkovat, ale i malovat. Tak jsem si pro lepší rozhodování nejdříve maloval ...," napsal na s
AKTUALIZUJEME
85

OBRAZEM: Parlamentní volby v Rakovníku

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

AKTUALIZOVÁNO

Rozhádaná středočeská koalice se dohodla, že bude jednat dál

Střední Čechy – Jednání za zavřenými dveřmi bylo delší, než se původně očekávalo – a jeho výsledkem se nestalo rázné bouchnutí do stolu, čemuž mohla nasvědčovat silná slova zaznívající na sklonku minulého týdne i ještě tento čtvrtek. Tak se vyvinula páteční schůzka představitelů krizí zachvácené koalice vládnoucí Středočeskému kraji – zástupců ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů. Účastníci se shodli, že se u jednacího stolu setkají opět za týden – příští pátek.

I. B třída: Dočká se Lužná prvních bodů

Rakovnicko - Fotbalisty Sparty Lužná čeká v dalším kole I. B třídy Braškov, dočká se nováček prvních bodů v soutěži?  

V sobotu si pochutnáte na grilovaných rybách

Lišany /FOTOGALERIE/ - Rybáři z místní rybářské organizace v Rakovníku vylovily z rybníka v Lišanech zhruba dvanáct metráků ryb. Největší výlov pořádají ale až tuto sobotu, a to na Žákovském rybníku u Šamotky. Těšit se můžete nejen na zajímavou podívanou, ale chybět nebude ani grilování a ochutnávka ryb.

Volby na Rakovnicku: i cestou do hospody

Rakovnicko /INFOGRAFIKA/ - Už jen několik málo hodin dělí občany naší země od začátku letošních parlamentních voleb. Jen na Rakovnicku zamíří do volebních místností desítky tisíc voličů. Vše vypukne úderem dnešní čtrnácté hodiny, což je i čas, kdy se volební místnosti v sobotu uzavřou a začne netrpělivě očekávané sčítání hlasů. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení