HC 1972 Rakovník - HC 1946 Praga 4:0 (2:0)

Pražanky začaly sebevědomě, byly rychleji u balonku a lépe kombinovaly. Narazily však na dobrou obranu v čele s brankářkou Matouškovou a navíc Rakovník tentokrát vyučoval z produktivity. V 18. minutě z první vážnější akce skončila střela kapitánky Kříženecké v pragovácké síti a o sedm minut později po skvělém průniku Škrancové rozjásala šest desítek diváků, kterým se v nových domácích dresech představila premiérově i posila z pražských Bohemians Preissová a mezi kterými byl i německý kouč reprezentace Chris Faust, Hanzlová na 2:0. Poslední dvouminutovka prvního poločasu pak přinesla po dramatickém momentu na každé straně. Nejprve Matoušková kryla penaltu, z následného brejku pak Hanzlová jen těsně minula.

I po přestávce začaly Pražanky zvýšenou touhou po alespoň kontaktní brance, ale chybovaly před vlastní brankou a Hanzlová při penaltě proti Baštové nezaváhala na 3:0. V dalších minutách se hned dvakrát zaskvěla Matoušková, navíc Kyndlová i Kolářová neměly přesnou mušku, a tak se skóre měnilo už jen jednou, když do otevřené obrany vnikly Hudečková s Hanzlovou a po jejich akci Bára Polcarová pohotově zvýšila na rozdíl čtyř branek, který ani přes další dva trestné rohy nedokázala Praga byť jen snížit a loňské mistryně republiky odjely z Rakovníka bez bodů.

HC 1972 Rakovník: B. Matoušková - V. Matoušková, Škrancová, Holubová, Knorová, Ohnemichlová, Preissová, Z. Polcarová, Kříženecká, Kotálová, B. Polcarová, Vorlová, Hudečková, Hanzlová, Wittmannová. Hrající trenérka Karolína Kříženecká.

Autor: Miroslav Koloc