. Na místním fotbalovém hřišti a na tribunách se tentokrát sešly neuvěřitelné čtyři stovky účastníků! Z toho soutěžilo 299 dětí, dohlíželo na ně 61 vedoucích a rozhodčích a organizátorů bylo 40. Za pořadatele vysvětlila Jaroslava Čečrdlová: „Všichni tak zahájili soutěžní ročník 
v rámci školního roku a na jaře se uskuteční druhá kola, další tři různé soutěže. Plamen a dorost pak postupují do krajského kola." Náročné boje začaly s úderem osmé hodiny ranní a skončily ve čtyři hodiny odpoledne. Milým překvapením byl letos výrazný nárůst kategorie dorostu. „Mívali jsme jedno, dvě družstva a kolem pěti jednotlivců. Tentokrát se zúčastnilo šest družstev 
a dvacet jednotlivců," zdůraznila Jaroslava Čečrdlová. Skvěle si letos v Kolešovicích vedli malí a mladí hasiči 
z Lužné, kterým Rakovnický deník blahopřeje.

Starosta Okresního sdružení hasičů Rakovník Zdeněk Ledvinka všem závodníkům hned ráno popřál: „Hodně úspěchů, ať se vám dnes daří."
Pro Rakovnický deník pak zdůraznil: „Jsem rád, že dorazilo tolik dětí, oproti loňskému roku je jich zhruba o stovku více. I přípravka je tu dnes ve větším množství. Doufám, že to takto půjde dál a dětí, které budou dělat hasičský sport, bude stále více."
Do Kolešovic dorazili mimo jiné mladí hasiči z Rudy. Vedoucí mládeže SDH Ruda Jaromír Suchopárek popsal: „Trénujeme jednou za čtrnáct dnů už od srpna, takže zhruba dva měsíce. Tak uvidíme."

Vedoucí družstva přípravky SDH Řevničov Václava Hlaváčková popsala: „V přípravce máme pět dětí, ale dnes tu budou závodit jen čtyři. Jsou to čtyřleté děti. Chodí na tréninky poctivě a možná je to tím, že se snažíme jim nabízet pestrý program. Takže hasičský sport střídáme s běžným sportováním, turistikou a malováním. Jsou moc malinké a nevydržely by hodinu jen s hadicemi."

Plno práce s ohromným množstvím účastníků měli organizátoři. To potvrdila Jaroslava Čečrdlová: „Je to super. Jako organizátoři sice máme trošku honičku, ale přesto je dnešek úžasný. Počasí drží. Začali jsme sice trochu se zpožděním, ale už to šlape."Její svěřenci, malí kolešovičtí hasiči, soutěžili letos poprvé za kategorii mladších, v přípravce už běhali loni . „Pro mě je to také premiéra. Léta dělám rozhodčího a organizátora a jsem z toho nervózní," přiznala s úsměvem Jaroslava Čečrdlová.

Družstvo složené ze samých děvčat přijelo do Kolešovic ze Senomat s trenérem Václavem Pinďákem. Jaruška, Lucinka, Simonka, Eliška a Adélka se shodly: „Nejlépe nám jde útok. Na tréninky chodíme moc rády, protože máme hodného vedoucího."

Na hřišti, připraveni závodit, nechyběli ani sourozenci Lauberovi z SDH Chrášťany, pětiletý Tobísek a osmiletá Rozárka, a ani čtyřletá hasička Lenička z SDH Pochvalov. Jedna z vedoucích družstev dětí SDH Pochvalov Ivana Rosová popsala: „Trénovat začínáme s dětmi vždy začátkem září. Máme deset dětí ve starší skupině a tři maličké od tří do šesti let. Hasičina je celkově moc baví. Pokaždé se těší na závody. Jen to čekání je dnes dlouhé, ale chápeme to. Je nás tu hodně. To se nedá jinak dělat."

A vedoucí přípravky SDH Třtice Ivana Kořánová ke svému družstvu řekla: „Máme tu dnes okolo dvaceti dětí a nejlépe ze všeho jim jde štafeta."

Mladí hasiči soutěžili v kategoriích: přípravka (3-6 let) – hra Plamínek = upravené směrnice celostátní hry Plamen
Mladší (6-11) a starší (11-15) – hra Plamen
Dorost družstva (13-18 let) a jednotlivci (rozděleni do tří věkových kategorií) - disciplíny
Všichni: závod požárnické všestrannosti
Plamínek – štafeta trojic
Plamen – štafeta dvojic

Výsledky:

Přípravka:
1. Lužná, 2. Kolešovice, 3. Rynholec

Mladší:
1. Lužná, 2. Chrášťany, 3. Třtice

Starší:
1. Skryje, 2. Třtice, 3. Lužná

Dorostenci družstva: Lužná
Dorostenky družstva: Rynholec
Dorostenci družstva smíšená: Senomaty

Jednotlivci starší: Henzely Robert (SDH Senec)
Jednotlivci střední: Fröhlich Ondřej (SDH Krušovice)
Jednotlivci mladší: Záhořík Jiří (SDH Kolešovice)
Jednotlivkyně starší: Typoltová Kateřina (SDH Lužná)
Jednotlivkyně střední: Šorsáková Gabriela (SDH Přílepy)
Jednotlivkyně mladší: Rajglová Marie (SDH Senec)

Rakovnický deník vítězům srdečně blahopřeje!