Tentokrát sice Krakovští oslavu trochu posunuli kvůli jarním prázdninám, ale to ji na příjemné pohodě vůbec neubralo. Mladí hasiči přednesli básně a zazpívali písničky. Hudební doprovod na harmoniku, klávesy a flétnu také obstarali z vlastních řad.

Pekařky a pekaři tentokrát měli téma soutěže jasně dané: kynutý moučník. Kdo si ale představuje, že se o přízeň poroty ucházely jen samé buchty a koláče, je na omylu. V Krakově umí z kynutého těsta vykouzlit hotové zázraky, a tak porota hodnotila kynutá prasátka, šátečky, pletené věnce, jidáše, košíčky, rohlíčky, malé buchtičky, skořicové pletence a dokonce i mřížový koláč. Skořicový pletenec patří zřejmě mezi místní hity. Na soutěži se jich sešlo několik a bylo by jich snad ještě více, jen kdyby se jedné z pekařek nepřipekl, takže rychle upekla něco náhradního. Pletence také chutnaly znamenitě nejen porotě, ale zaprášilo se po nich i při konečném společném ochutnávání všemi přítomnými. 

Celkem dvanáct žen a sedm dětí se účastnilo soutěže o nejlepší moučník. Muži se tentokrát trochu zdráhali. Upéct něco sladkého kynutého měl odvahu pouze jeden, Pavel Beneš mladší. Upekl kynutý koláč s mřížkami ve formě. Je jasné, že ve své kategorii zvítězil. Ale za svůj výtvor získal osmdesát bodů, což bylo nejvíc ze všech soutěžních moučníků. Jako obvykle se soutěžilo ve třech kategoriích: ženy, muži a děti. Moučníky peče pravidelně stálé jádro soutěžících.

„Pokaždé někdo vynechá, protože zrovna nemá čas a příští rok se zase přidá. Letos například jedna dobrá pekařka dělá zabijačku, takže doufám, že se za rok zase přidá," řekla za organizátory Alena Švarcová.

V porotě tentokrát zasedli Petr Jelínek z Krakovce, Jiří Švarc ml., Karel Staněk, Jitka Melčová a zkušená porotkyně Alena Náglová.
Porotci si moučníky nejprve dobře prohlédli a ohodnotili vzhled, a to i na řezu a originalitu stupnicí od jedné do deseti. Pak už se ochutnávalo. I když to byl od každého jen malý kousek, ochutnat tolik vzorků a rozhodnout o tom nejlepším, nebylo vůbec jednoduché.

Potvrdil to i Petr Jelínek, který má bohaté zkušenosti z Krakovce při soutěži o nejlepšího udiče masa: „Raději jím maso, ale moučníčky nebyly vůbec špatné. Krakovské pekařky jsou opravdu šikovné. Nebylo to jednoduché."

Porotcům dokonce několik kousků chutnalo stejně, takže se v bodování shodli. Museli tedy hodnotit znovu a body přepočítávat. Po verdiktu poroty soutěžní pečivo ochutnali také všichni přítomní a vybírali ten nejlepší.

Ženy ještě, protože slavily svůj svátek, dostaly květinu, dárek a vlastnoručně vyrobené přání od mladých hasičů. Cena za nejlepší moučník byla vskutku originální, krásný jarní dort. Upekla ho porotkyně Jitka Melčová. Vytváří opravdu originální dorty. Jaké, to se dozvíte v zítřejším vydání Rakovnického deníku. Přineseme vám také výsledky soutěže.