Gejzíry vody a mohutné povzbuzování se neslo z fotbalového hřiště v Čisté. Mladí hasiči tu měřili své síly ve hře Plamen pro okres Rakovník. Poprvé se hra rozběhla v roce 1972. Od té doby po určitých zkušenostech se několikrát upravovala pravidla i disciplíny.

Disciplíny

Do Čisté přijelo tentokrát během pátku dvě stě třicet dětí, čistečtí postavili celkem tři družstva. Protože museli zvládnout celkem čtyři disciplíny, akce se natáhla do dvou dnů. Nejprve se mladí hasiči rozběhali ve dvou štafetách. Starší kategorie plnila útok CTIF, což je útok bez vody, kde každý vykonává jen své úkoly, překonává překážky, běhá po lávce. Tahle disciplína podle všech oslovených hasičů patří mezi nejnáročnější.

Nakonec hasiče čekala královská disciplína – požární utok. Tady se museli hasiči trefit proudem vody přesně do terče, aby naplnili desetilitrovou nádobku vodou. Poté se rozsvítí světlo a disciplína je splněna. Při tom se samozřejmě měří čas. Na přípravu čerpadla a hadic k útoku musí dětem stačit pět minut.

Práce

Vlastimil Schuh, velitel soutěže a vedoucí odborné rady mládeže, k soutěži řekl: „Plamen pro nás znamená vyvrcholení a vyhodnocení celoroční práce s mládeží za uplynulý školní rok. Není to jen požární soutěž, ale také hry, výlety, koupání i odborná teorie.“

Hra začala už v pátek odpoledne soutěží v uzlování, z ní vyšel i „Mistr uzlu.“ Pak následovalo opékání buřtů a nocování ve stanech. Do soutěže se zapojují už tříleté děti. Jedině na Rakovnicku pro ně mají upravené disciplíny. Nejlepší družstvo ze starší kategorie hasičů postupuje do krajského kola hry Plamen, které se koná v Roztokách u Prahy.

V Čisté se Plamen konal poprvé. Díky perfektní práci organizátorů a podpoře obce i místních fotbalistů dopadl na jedničku.

Stupně vítězů

Přípravka- 1.Třtice ; 2. Čistá A; 3. Lužná

Mladší- 1. Lužná; 2. Třtice; 3. Kolešovice

Starší- 1. Lužná; 2. Nové Strašecí; 4. Rynholec