Už se zdálo, že obyvatelé Panošího Újezda a jeho okolí si k letošním Vánocům popřejí mobilními telefony prostřednictvím nové antény společnosti T-mobile, která bude umístěna na stožáru vysokého napětí mezi Panoším Újezdem a Rousínovem. Bohužel, skutek opět utek.
V říjnu 2008 totiž po letitých žádostech, shánění povolení a dalšího úředního konání položili pracovníci základovou desku pro zesilovač a přivedli k němu elektrickou energii.

„Po dalším roce, kdy se nic nedělo, jsem už nevydržel a písemně i telefonicky urgoval stavbu. Když pak v říjnu začali na vysílači pracovat, těšili jsme se na den, kdy vše začne fungovat. Mělo to být na konci listopadu,“ řekl nám starosta Panošího Újezdu Josef Keller, který předtím dokonce inicioval společnou žádost obcí mikroregionu Balkán.

Stavba byla skutečně dokončena ve slibovaném termínu. Jenže k osazení technologií GSM zatím nedošlo.

„Desátého prosince jsem telefonicky hovořil s panem Janků, který má osazení a spuštění vysílače na starost a ten mi k mému překvapení sdělil, že k dokončení chybí díly, které jsou ve skladech, ale ty jsou až do konce roku v důsledku inventur uzavřeny,“ řekl Rakovnickému deníku starosta Heller.
Tomuto tvrzení můžeme věřit, ale také nemusíme. O přístupu společnosti ke svým zákazníkům snad nejlépe vypovídá údajný vzkaz občanům od pana Janků. Když už to lidé vydrželi tak dlouho, tak těch pár dní navíc také vydrží.

Snad se tedy dá alespoň věřit tomu, že do konce ledna bude vše v provozu a mobilní síť bude taková, jakou lidé potřebují.