Rakovničtí radní rozhodli uzavřít smlouvy s firmou Ateliér 99 z Brna, jež projektovou dokumentaci zpracuje za bezmála 2,7 milionu korun bez DPH. Do veřejné zakázky se přihlásily dvě firmy.

Projektantské práce by měly v areálu začít už září, město Rakovník by pak mělo mít projektovou dokumentaci k dispozici nejpozději do čtyřiceti týdnů. „De facto celý rok se bude pracovat na dokumentaci, v závěru roku bychom pak mohli případně žádat o dotace,“ poznamenal starosta Luděk Štíbr.

Už nyní město oslovil subjekt hlídající dotace od ministerstva školství s dotazem, v jaké fázi připravenosti je právě projekt na rekonstrukci a modernizaci areálu. „Pakliže chceme žádat o nějaké granty, nezbývá nám nic jiného než zpracování projektu. Bez něho nemáme šanci cokoliv získat,“ upozornil Štíbr.

Modernizace sportovního areálu se odhaduje na částku kolem 80 milionů korun. V projektu se počítá mimo jiné s přestavbou západní tribuny, v jejíž přízemí by měly být šatny, ale také klubové zázemí. Projekt je možné realizovat po etapách.