Vedení města podalo v minulém týdnu žádost o dotaci Národní sportovní agenturu. Její předpokládaná výše může činit maximálně padesát procent celkových skutečně vynaložených výdajů, což je v tomto případě maximálně 97 milionů korun. Pokud ji Rakovník získá a zastupitelstvo odsouhlasí dofinancování celé akce, rekonstrukce za téměř dvě stě milionů mohla začít v příštím roce.

V projektové částce, která činí 183 miliony korun, jsou zahrnuty bourací práce pro stávající tribunu, výstavba nové tribuny se zázemím, výstavba nového hřiště o rozměrech14 x 24 metru, terénní tribuna a opěrné stěny, inženýrské sítě areálu včetně areálových ploch a venkovní sportoviště. „K projektové částce je ovšem nutné ještě připočíst technický dozor investora, autorský dozor a dozor koordinátora, což by mělo činit dalších jedenáct milionů korun,“ upozorňuje mluvčí rakovnické radnice Kateřina Hradilová.

Projekt byl měl být rozfázováný na etapy. Nepočítá pouze se zvelebením prostor pro diváky, řeší i zázemí pro sportovce. V přízemí tribuny by měly vzniknout šatny pro pozemní hokejisty HC 1972 Rakovník i fotbalisty rakovnického SK, klubovna, masérny, sauna i whirpool.

První fáze modernizace začala již v loňském roce, kdy město nechalo postavit garáž pro uskladnění techniky za zhruba dva miliony korun.