„Ale přesně do dvanácti tu nikdy nejsme, většinou až do pozdního odpoledne nebo večera. Že se jablka urodila, je znát. Loni to bylo o hodně slabší," řekla Nikola Majerová, která moštárnu obsluhuje letos poprvé. Za den zde s pomocníkem zpracují odhadem až pět set kilo jablek. Přitom lis musí stlačovat ručně. Hned od rána se před moštárnou řadila pořádná fronta.

Pan Jaroslav Holý právě sypal jablka do drtičky. „Jablka mám ze zahrádky. Letos se urodila a je to znát. Tentokrát jsem přivezl asi padesát kilo. Posledně jsem měl šedesát. Něco zamrazíme. Něco vypijeme," vysvětloval Jaroslav Holý. Moštovat chodí pravidelně každý rok podle potřeby. Když mošt zpracují, jde znova. Moštárnu v Pochvalově bere jako velkou výhodu. „Alespoň nemusíme jablka nikam vozit. Ještě by je tu mohli vykupovat. Dříve tu výkup byl," podotkl Holý.

Moštárnu provozuje obec zhruba šest až sedm let. Moštovalo se tu ale už před tím v budově zahrádkářů. Pak obec převzala budovu od zahrádkářů. Podmínkou byla zachovat moštování," vysvětlovala starostka Pochvalova Eva Husáková.

Moštárna se pak přestěhovala do kulturního domu, aby bylo vše pohromadě. Moštovat sem přijíždějí nejen místní, ale i obyvatelé z okolních vesnic, Nového Strašecí i Ústeckého kraje. Zpracování kilogramu jablek stojí tři koruny. Lidé se nemusejí objednávat. Moštovat se bude podle zájmu, pravděpodobně až do konce listopadu.

Lidé z Rakovníka a okolí vozí jablka do moštárny Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Rakovníku. Z Hostokryjí sem jablka přivezl pan František s manželkou. „Je to z naší zahrady a od sousedky. Ta nám je nechává, protože už je nijak nezpracovává. My jí za to pak dáme mošt," vysvětloval pan František. Ten si letošní úrodu pochvaloval. Možná je to i tím, že své letité stromy před několika lety více prořezali a ty až nyní pořádně zaplodily. „Máme tam několik starých odrůd. Jak se jmenují, jsme ani nezjišťovali. Když se urodí, moštujeme pokaždé. Mošt rozdáme v rodině, co hned nevypijeme, dáme do mrazáku," uvedl pan František.

Rakovnická moštárna zpracovává ovoce od patnáctého září každé pondělí a středu od třinácti do sedmnácti hodin. „Prozatím tu příliš velká fronta nebyla. Během prvních čtyř moštování tu bylo asi pětadvacet lidí. Moštovat budeme podle zájmu, většinou to bývá do zámrazu. Počítám tak zhruba do konce října. Za litr moštu členové zahrádkářského svazu zaplatí tři koruny, ostatní pět," informoval Stanislav Hodík, který letos poprvé převzal moštování po Jaroslavu Bernátovi.

On sám do moštárny přivezl jen bednu jablek. „Mám jen dva stromy, takže moštuji jen málo. Jablka mám pro rodinu na jídlo," podotkl Hodík. Do rakovnické moštárny volají lidé předem. Často, že přijedou až pozdě odpoledne. To se pak moštuje do večera a hodinu ještě trvá mytí stroje a úklid. Zpracovávají tu jen jablka. „Hrušky nebereme. Jsou moc „mastné" a mají hrubou dužninu, takže ucpávají plachetky, do kterých ovocnou krouhanku balíme," upozorňoval Stanislav Hodík.

Stejné je to i s vinnou révou. Plachetky po ní nejdou pak vůbec vyčistit.
„Ale hrušky se dají namíchat s jablky. Musí jich být jen menší část. Mošt z této směsi je pak výborný," podotkl Stanislav Hodík.