Kromě tréninků měly pozemkářky naplánovány i dvě tréninková utkání v sobotu a v neděli od 14.30 proti mužům 1:8 (1:1) a dorostencům HC 1972 Rakovník 4:3 (2:1), když tři z pěti gólů vstřelily rakovničanky v reprezentačním deresu Hudečková, Kříženecká a Z. Polcarová. Pak už je čekaly čtyři dny volna a zítřejší odjezd na ME, který je plánován na 10 hodinu dopolední. Je možná s podivem, že celá výprava cestuje do Litvy autobusem, kam dorazí podle plánů po dvaadvacetihodinové cestě (cca 1000 km) jen pár hodin před prvním tréninkem.

Prvními soupeřkami českého výběru, ve kterém nechybějí ani rakovnické opory Kříženecká, B. Polcarová, Z. Polcarová, T. Matoušková a Hudečková, jsou 2. září Skotky, dále je čekají v základní skupině týmy Litvy a Ruska.

O cílech české reprezentace nám pověděl Radek Ostaš: “Snažili jsme se připravit co nejlépe, ale chyběla nám konfrontace s týmy na stejné úrovni. Na Alpském poháru jsme hráli s dalším účastníkem ME Francií a v Lyonu jsme podlehli těsně 1:2, když jsme rozhodně nebyli horším týmem. Porazili jsme přesvědčivě Švýcarsko a tady v Rakovníku v přípravném utkání i slovenský výběr, ale soupeřky v Litvě budou náročnější. Přesto týmu věřím,že když podá maximální výkon i s nezbytnou trochou štěstíčka, které ke sportu ve vyrovnaných duelech patří, může postoupit ze své skupiny dál a bojovat v té lepší polovině nejen o pořadí mezi nejlepšími čtyřmi celky, ale i o možnost startu v kvalifikaci na olympijské hry. Těžko však odhadovat, půjdeme zápas od zápasu a budeme se snažit předvést to nejlepší, co v nás je.“