„Mysleli jsme si, že letos  odpadu nasbíráme o něco méně, ale to, že jsme uklízeli už loni, nebylo vůbec znát,“ zkonstatovala starostka Mšece Libuše Bestajovská.
Akci pořádal úřad městyse společně s místními hasiči. Dobrovolníci uklízeli podél zámecké zdi, Na háji a směrem ke hřbitovu. Pustili se i do potůčku u zámku, ale to už bylo nad jejich síly. Sem totiž zčásti zasahuje stará skládka. Takže tu nacházeli polorozpadlé a zasypané věci.

„Chtěli bychom z úklidu založit tradici a pokračovat každý rok. Snad bude mít práce i výchovný účinek. Když jsme objevili čtyři televize a několik klávesnic k počítači, jeden malý chlapec nemohl uvěřit, že někdo může tyhle věci vyhodit jen tak do přírody. Tak snad mu to vydrží,“ doufala starostka Bestajovská.

Na nepořádníky a vandaly si  ve Mšeci v poslední době pořádně posvítili. Objevili tu totiž tři černé skládky. Pokaždé ale vypátrali,  kdo odpad vyhodil. Například v jedné haldě našli školní sešity se jmény. 

„Jednu skládku hned viníci  sami uklidili. Ostatní zasponzorovali náš velký úklid,“ řekla  Bestajovská.  Podle jejích slov je nepochopitelné, proč někteří lidé odvážejí odpad do lesa, když v obci funguje sběrný dvůr a jsou k dispozici popelnice.

Další akce pro zlepšení prostředí v obci čeká školáky. Ti se totiž dohodli, že sami uklidí  a upraví autobusovou zastávku, kterou sami před tím zničili.