Zdejší silnice jsou sice po budování kanalizace z velké částí opravené, ovšem pozornost úřadu se nyní upírá na dvě polí cesty vedoucí mimo zástavbu. Jedna vede na samotu Háje a měří necelé dva kilometry. „Máme na ni už hotový projekt. Navazovat na ni bude silnice Na Kaštance, která měří více než kilometr,“ popsal starosta Mšece Jiří Loskot s tím, že na pomoc s financováním bude městys žádat o dotace.

V příštím roce by se Mšečtí chtěli pustit také do výstavbu nových chodníků. Jedná se zhruba o kilometr a půl dlouhý úsek s rozpočtem 12 milionů korun.

„Rádi bychom, aby se u krajské frekventované silnice zvýšila bezpečnost chodců. Máme již stavební povolení, připravujeme výběrové řízení. Chtěli bychom zažádat o dotaci a jakmile budeme mít zakázku vysoutěženou a zároveň informaci, že jsme uspěli, pustíme se do toho,“ dodal Loskot. Dotace by podle něj měla činit až 85 procent ceny.

V plánu je také zateplení úřadu, pošty a oblíbené restaurace Na Knížecí, kterou městys provozuje. „Dokončujeme rozpočet a v případě úřadu a pošty budou rovněž vyměněna okna. Budova úřadu je stará a má široké zdi, takže pouze uděláme novou fasádu, u restaurace se ještě rozhodujeme, neboť tam máme nový systém vytápění,“ uzavřel Loskot.