Doprovázely je učitelky Markéta Šnoblová (ZŠ Mutějovice) a Markéta Křikavová (ZŠ Kounov).
Markéta Šnoblová, jež je zároveň na mutějovické škole zástupkyní ředitelky, popsala: „Žáci měli možnost jedinečnou studovat pět dnů na jazykové škole pod vedením anglických lektorů a poznávali památky."

Do Velké Británie se děti měly možnost podívat díky dotaci z výzvy číslo 56 Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. „Ubytováni jsme byli v rodinách, což byl jistě zážitek pro obě strany. Naše děti tak měly možnost konverzovat v anglickém jazyce jak ve škole, tak i právě v těchto rodinách, které si je přebíraly v sedm hodin večer a vozily nám je na výuku a výlety v osm hodin ráno," popsala Markéta Šnoblová.

Z mutějovické školy se na celkem sedmidenní výlet vydali: Richard Schellrich, Ondřej Rieger, Matěj Šnobl, Vojtěch Kalný, Nikola Svobodová, Andrea Novotná, Kateřina Jaššová, Denisa Ryvolová, Vilém Minařík a Tomáš Vitner. Nezapomenutelným zážitkem, který si z Anglie přivezli, byl pro ně například hustý provoz a jízda vlevo. A samozřejmě možnost vidět památky jako: Buckinghamský palác, Big Ben, zvedací most Tower Bridge. „Jeli jsme po Temži. Byli jsme se podívat na Etonské škole, která je jedna z nejelitnějších ve Velké Británii, o čemž taky svědčí třeba to, že na ní studovali princové Harry a William z britské královské rodiny. Viděli jsme i Brighton a jeho molo se zábavním parkem," popsala Markéta Šnoblová s tím, že na výlety je vozil jejich autobus, který je dopravil od školy až do Velké Británie a přivezl zase v pořádku zpět.

Stěžejním bodem návštěvy Londýna byla ale docházka do školy. Ondřej zavzpomínal: „Byli jsme rozděleni do skupin. Já byl ve skupině s Vojtou, Andreou, Kačkou. V první hodině jsme se třeba učili vaření, pojmenovat ingredience a suroviny. Bylo to zábavné." V rodinách prý školáci z Rakovnicka dostávali velké večeře i snídaně.„Obědy nám připravili s sebou. Moc dobře se o nás starali," shodla se mutějovická desítka účastníků cesty za vzděláním.

„Domluvit se myslím pro ně nebyl žádný problém. Zaprvé se nestydí a když náhodou neví nějaké slovíčko, tak si poradí," dodala Markéta Šnoblová.
Na otázku, kdyby měli mutějovičtí žáci možnost podívat se znovu do Velké Británie, kam by se chtěli podívat, byla jednoznačná odpověď: „Anglický venkov!"