K případu se policisté vrátili v roce 2013. „O tři roky později se nám ve spolupráci s kriminalisty z Krajského ředitelství policie Hlavního města Prahy a Kriminalistickým ústavem Praha podařilo vypátrat dvojici podezřelých. Jednalo se o muže cizí národnosti, kteří v době spáchání vraždy na Rakovnicku pracovali," uvedl informace k případu středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa.

Trestní řízení v současnosti vedou policisté ze Slovenska. „Jedná se o dva cizince, právě proto jsme požádali slovenské kolegy o součinnost," vysvětlil Truxa.

Slovenští kriminalisté dvojici podezřelých zadrželi a s jedním z nich na základě výslechů a dalšího šetření zahájili ke konci letošního května trestní řízení. Muži v případě odsouzení hrozí až doživotí.

V případu však figurují dva muži. Za trestný čin vraždy je stíhán ale jen jeden z nich. „Stejně jako o prvním podezřelém, tak i o druhém muži rozhodují slovenští kolegové. Případ je nyní v jejich kompetenci a umu. To, co mohu potvrdit, je, že z vraždy je obviněná jen jedna osoba," doplnil Pavel Truxa s tím, že informaci, o usvědčení muže pomocí vzorků DNA nemá.