Dvojice podle dostupných informací pracovala v lese poblíž Nového Domu v místech zvaných Malinová rokle. Měla zde za úkol odklízet popadané stromy. Vše šlo dobře jen do chvíle, kdy se motorová pila zakousla do jednoho ze smrků.

Mluvčí policie Michaela Richterová popsala: „Jeho větev náhle vymrštila pilu do obličejové části muže." Motorovka se naštěstí zpomalila o helmu, jejíž kryt i štít ale stejně prořízla. Setrvačnou silou pak vzala muže přes nos, pravé oko a do čela. Zraněný pak za pomoci své ženy došel pěšky zhruba půl kilometru až k cestě, kde na ně čekali jejich známí s autem. To je pak dopravilo na silnici ke křižovatce, kde už čekala sanita záchranky.

Mluvčí středočeské záchranky uvedla: „Posádka rychlé lékařské pomoci pacienta stabilizovala." Bylo ovšem nutné přivolat vrtulník, a tak přišla vhod pomoc od hasičů, kteří pomohli zajistit jeho bezpečné přistání. „Při předání kolegům pražské letecké záchranné služby byl zraněný muž při vědomí. Byl transportován do motolské nemocnice v Praze," dodala Petra Effenbergerová .