Po jednom ze zářijových koncertů se například vyjádřil pan Tomáš z Rakovníka takto: „Je tu dle mého názoru na to příliš vysoký strop a zbytečně velký parket, který škodí akustice."

A tak vedení rakovnického Kulturního centra začalo 
s prvními úpravami, které měly situaci vylepšit.
Ředitel Kulturního centra Jiří Karel popsal: „Byl to obrovský problém. V první fázi jsme jeviště obložili závěsy 
z divadla z poměrně hutných látek. To bylo znát, fungovalo to. Pak jsme ale rozhodli do vylepšení akustiky zafinancovat a vylepili jsme jeviště akustickou pěnou, aby se zvuk, který se pouští z odposlechů kapele, neodrážel od stěn, nebraly ho mikrofony a nelítalo to s dozvukem do sálu."

Dle Jiřího Karla funguje vylepšení dobře. „Při posledních koncertech jsme se ptali kapel na jejich názor a všichni byli spokojeni."

Jiří Karel také konstatoval, že materiál, který použili, splňuje vše to, co má mít. „Nebyl levný, ale splňuje protipožární parametry, má certifikát. Je to nový objekt a tak jsme se snažili, aby vše bylo správně tak, jak má být," zdůraznil k tomuto tématu Jiří Karel. 

Druhá otázka je pak akustika na sále. Tu změřil objednaný odborník. „Sál na tom není dramaticky špatně, ale v určité vrstvě tónů, konkrétně ve středotónech, je odezva o něco delší, než by bylo pro sál, kde se hraje rocková muzika a hudba reprodukovaná, vhodné. Bylo třeba dozvuk zkrátit," konstatoval dále Jiří Karel.

Na toto téma byly vypracovány dvě studie, jak situaci řešit. „Záleží ale na našem zřizovateli, tedy na Městu Rakovník, kterou cestou půjde, kterou ze studií vybere. Je to samozřejmě také otázka financí, ale není údajně problém dozvuk ještě zkrátit. Na měřilo se zde 0,8 milisekundy. To by se mělo zkrátit na 0,5 milisekundy, což je naprosto normální hodnota, kterou by měl sál mít," doplnil ještě Jiří Karel.

Rockový nářez

Novou akustiku „osvěťáku" si mimo jiné mohlo nedávno vyzkoušet zhruba sto šedesát fanoušků při pořádném rockovém nářezu (velice slušná návštěvnost).

Na pódiu se postupně vytřídaly čtyři kapely: INSIDE OF CURSE z Rakovníka (metalcore), dále SKYWALKER z Prahy (hardcore – punk rock), pak EVERYTHING WE HAVE z Rakovníka( metalcore) a jako poslední SUFFOCATE WITH YOUR FAME z Černošic 
(deathcore).