Okresní kolo
Okresní kolo soutěže se do sadu Velká Jama přesunulo opět po sedmi letech. „Soutěží tu děti jak z mysliveckých kroužků při základních školách, tak i děti, které kroužek nenavštěvují,“ upřesnil Miroslav Franěk. Na soutěžní stezku vyrazily děti ze Šanova, Lužné a místní základní školy. Za plnění úkolů na jednotlivých stanovištích dostávaly body. Stanovišť bylo celkem osm a průřezově obsahovaly základní znalosti z myslivosti. Nechybělo poznávání stop, poznávání ptactva a zvěře, jak na obrázcích, tak na vycpaných exponátech a poznávání lesních dřevin. Prověřily své znalosti kynologie a vyzkoušely si přesnost a pevnou ruku při střelbě ze vzduchovky.

„Děti za své výkony dostanou diplomy. Máme tu pro ně i nějaké knížky s přírodní tématikou. Po soutěži si mohou vystřelit sladkost na pouťové střelnici, kterou jsme tu pro ně připravili nebo si u táboráku opéct buřty,“ nechal se slyšet hlavní organizátor.
Na soutěži se organizátorsky podílel Okresní výbor Mysliveckého spolku Rakovník, Myslivecké sdružení Přílepy – Kněževes a Základní škola v Kněževsi za podpory sponzorů, kterým tímto 〜 pořadatelé děkují.