Páteční večer zahájily děti z MŠ Šamotka a poté už došlo ke slavnostnímu nástupu rakovnických boxerů, kteří sledovali dojemný příběh Janičky. Devítiletá dívka bojuje od pěti let s onkologickým onemocněním anaplastický endymon, což je nádor mozku. Přítomna měla být její maminka, která ovšem kvůli špatnému zdravotnímu stavu dcery nakonec nedorazila. „Moc mě mrzí, že jsem na galavečeru nemohla být osobně, ale Janičce selhávají ledviny a celkově má oslabený organismus. Posledních pět let je pro naši rodinu opravdu vyčerpávajících. Moc děkuji Radkovi a všem, kteří se podílejí na organizaci této krásné akce. Děkuji opravdu ze srdce, že jsou ještě mezi námi lidé, kterým bolest druhých není lhostejná,“ byla dojatá maminka nemocné Janičky.

Poté už následovaly duely mezi dobrovolníky z řad rakovnické veřejnosti a boxery pořádajícího oddílu. O vtipné scénky nebylo nouze, stejně jak o tvrdé rány, které nabídly především dva profesionální duely mezi domácími bratry Bartošovými a jejich vyzyvateli. Oba rakovničtí borci byli nakonec úspěšní.

Mezi boxerskými souboji byla k vidění řada pestrých vystoupení. Své umění tradičně ukázaly závodnice z Aerobic clubu Angels, nechyběla ani ukázka aikida, dívčí zápas v čokoládě či zábavné vystoupení Chippendales mini. O hudební složku se starala hard rocková skupina Five Sins a k vidění byly i silné dvoukolové stroje ve vstupní hale rakovnického KC.

Devátý ročník si nenechala ujít také známá moderátorka Tereza Pergnerová, která s moderátorem večera Petrem Mendíkem vydražila podepsaný dres od Jaromíra Jágra za skvělých 24 tisíc korun.

„Akce byla opět moc povedená, všichni se bavili, akorát mě trochu mrzí, že řada lidí nemohla dorazit kvůli náledí. Zaplaťpánbůh ale i tak přišlo přes tři sta lidí, Tereza Pergnerová byla úžasná, i všichni ostatní byli skvělí a částka, která se na Janičku vybrala, to je fakt pecka,“ sršel spokojeností hlavní pořadatel akce, vedoucí boxerského oddílu TJ TZ Rakovník Radek Červený, jehož překvapila hlavně částka za vydražený dres kladenských Rytířů. „Klobouk dolů před Pavlem Klátilem, který vydražil dres podepsaný od Jaromíra Jágra za 24 tisíc korun. Ale dík patří i všem ostatním, kteří se na výsledné částce podíleli, stejně jako našemu týmu za organizaci a všem lidem, kteří si i za takového počasí našli do Kulturního centra cestu,“ byl dojatý hlavní organizátor večera, který už spřádá plány na jubilejní desátý ročník. „Na ten se opravdu těším. Pozvu spoustu známých osobností a i jednoho velmi úspěšného českého boxera,“ dodal Radek Červený.