Mnozí z nich se společně vyučili. Další návštěvníci hledali konkrétní stroje, například: „Tak kde máš toho pásovýho supra?" Padla otázka na Radka Bartoše, organizátora a velitele místních dobrovolných hasičů, kteří s traktoriádou před lety začali. „No ten sliboval a sliboval a skutek utek!" zkonstatoval Bartoš. I tak bylo opravdu co obdivovat. Člověk musel dvůr obejít několikrát dokola, aby si stroje prohlédl. Pozornému a pravidelnému návštěvníkovi jistě neušlo, že některé traktory jsou tu už jako doma a přijíždějí pravidelně. Nepřehlédnutelná byla řada modrých zetorů třicítek z šedesátých let. Obdiv si určitě zasloužily první zetory pětadvacítky. Téměř uprostřed dvora majestátně zaparkoval Zetor Crystal.

Při pohledu na červené zetory jako byste se ocitli v současnosti na dvoře zemědělského družstva. Až dosud tyhle padesátky a sedmdesátky z osmdesátých let minulého století pracují na polích vedle těch mohutných moderních strojů. Ty také na traktoriádě nechyběly. Ale své místo měly opět za zdí, zřejmě aby nekazily dojem starých časů. I tak se těšily zájmu zejména mladší generace a dětí. Ty si hned vedle mohly vyzkoušet, jak se s takovým traktorem jezdí v terénu, ovšem ve zmenšené variantě.

S modelem na dálkové ovládání se tu proháněly po připravené dráze. Nechyběly tu ani traktory domácí výroby a malé traktůrky holdery, dobře známé chmelařům, protože se s nimi kdysi obdělávaly ještě úzké řádky chmelnic. Další zahraniční zástupce sem přijel až z Ameriky, červený traktor Farmall F 20 z třicátých let minulého století. Jeho majitel to ale do Hředel neměl tak daleko. Přivezl ho z Prahy.

O něco více traktorů než loni tu hájilo barvy kategorie dětské traktory. Snad nejkrásnější částí pro majitele traktorových veteránů a určitě i pro diváky byla spanilá jízda po návsi, na jejímž konci se traktory opět poslušně řadily na rozlehlý dvůr hasičské zbrojnice. Tentokrát jich bylo tolik, že vytvořily řadu navíc. „Celkem se tu sjelo sedmdesát traktorů z okolí i z větší dálky. Přijeli samozřejmě domácí, Hředelští, ale také z Krupé, Příčiny, z Janova dokonce sedmičlenná výprava. Dále například z Lounska i z Prahy," vypočítával Radek Bartoš.

Stejně jako každý rok se uskutečnila divácká soutěž o nejhezčí traktor v kategorii historické, moderní, domácí výroby a dětské. Také se uskutečnilo losování o zajímavé ceny. Pětileté výročí traktoriády připomínala pamětní mince a samolepka. Podával se výborný vepřový guláš a ovar. O historii traktorů značky Zetor promluvil Jaroslav Hurt. Večer traktoriáda pokračovala pouťovou zábavou s kapelou V Pantoflích. Za výtěžek letošní traktoriády koupili hředelští dobrovolní hasiči dětem v místní mateřské školce dar. Co jiného, než velký šlapací traktor s radlicí a vlekem.