K dispozici tu mají jednu místnost se samostatným vchodem a sociální zařízení na chodbě. Za to vše zaplatí patnáct až sedmnáct set korun měsíčně. Z toho je vedle samotného nájmu dvě stě korun za stočné a další částka je za elektřinu, kterou spotřebují.
Některé místnosti jsou větší, i o rozloze padesát metrů čtverečních, kde bydlí většinou rodiny s dětmi. Těch je tu, dalo by se říci, nejvíce. Menší místnosti mají tak patnáct metrů čtverečních, tam ve většině případech bydlí ten, kdo je sám.

Celý areál má tři budovy. Nyní je obývá od pětačtyřiceti do padesáti lidí. Což je podle Dušana Godeši ideální stav:
„Nejvíce za posledních osm let tu bydlelo více jak osmdesát lidí. Při takovém počtu nebylo jejich soužití jednoduché. Městská policie sem jezdila často. Nyní se tu situace výrazně zlepšila. Je tu klid. Myslím, že to závisí hlavně na lidech, kteří tu bydlí."

Obyvatelé v poslední době mají zájem o práci, což se 
v předešlých letech nestávalo. Někteří se hlásí o práci sami. „Například jeden pán už u mně pracoval při úklidu města 
v rámci veřejně prospěšných prací a ptal se na práci také i letos. Byl jsem s ním spokojený. Pokud to půjde, zaměstnám ho."

Lidé dostávají minimální mzdu z úřadu práce. Pokud se osvědčí, dostanou příplatek od zaměstnavatele. Ubytovna Hané ale neznamená „poslední štaci". Už několik rodin získalo městský byt, protože splnily podmínky městského úřadu na přidělení bytu a vlastně se tak odrazily ode dna a začlenily se opět do běžného života. Naopak, podle zkušenosti provozovatele, někteří lidé se o to příliš nesnaží a nemají chuť se někam posunout. Jsou tu šest, sedm a osm let. Smlouva se uzavírá na dobu určitou, ale lze ji prodloužit. Nikdo nemá na Hané trvalý pobyt.

Mezi spolehlivé nájemníky patří například rodina Ivana Ráce: „Jsem tady na Hané spokojen. Jsme šťastni, že jsme vůbec sehnali střechu nad hlavou. Dříve jsme bydleli v jedné vesnici u Rakovníka. Ale to bydlení v obecním domku už nebylo dobré. Vše se tam rozpadalo. Nebyla tam voda, zatékalo tam."
Momentálně je prý pan Ivan bez práce a bere jen sociální dávky. „Ale mám určitě v plánu přes pracovní úřad sehnat práci přes pana Godešu u Údržby městských komunikací. Už jsem pro ně pracoval a ta práce mě bavila."
Dušan Godeša potvrdil: „Pan Rác byl pracovitý. Byl jsem s ním velice spokojený. Pokud bude jen trochu řeč s úřadem práce, tak ho opět rád přijmu."
Snem rodiny Ivana Ráce je přestěhovat se časem do Rakovníka.

„Pan Rác je jedním z těch, kteří na sobě pracují a myslím si, že dříve či později se mu to podaří. Nebyl by první ani poslední, kterému se podaří jeho sen vyplnit," konstatoval Dušan Godeša.

Ubytovna Haná je prý dobrým místem k žití také pro Libuši Truhlářovou a její rodinu.
„Už tady bydlíme dva roky a líbí se nám tu. Kdyby nebyla Haná, tak nemáme kde bydlet. Všude jsou nájmy drahé a tady je to levné. Tam, kde jsme dříve byli, se už bydlet nedalo. Chtěli jsme především blíže k městu," popsala Libuše Truhlářová.⋌