Prezentační akci uspořádal v rámci 27. ročníku Jiráskova memoriálu Šachový klub Rakovník. Člen klubu Jaroslav Satranský uvedl: „Na náměstí tímto způsobem hrajeme již podruhé, protože se v loňském roce setkal s velkým ohlasem.

Oba hráči přistupují ke hře spíše jako k propagaci šachu, tedy s humorem, ale přesto se soustředí na hru, přemýšlejí. Stíhají obojí a to je obdivuhodné." Ještě před začátkem jsme se zeptali Vlastimila Horta, zda se neobává hry na sluncem rozpáleném náměstí. Odpověděl: „Doufám, že horko nebude mít na naši hru vliv. Je ale pravda, že jsem nikdy nic podobného nezažil, a to jsem hrál všude možně, za severním pólem, v pralese v Brazílii… Ale v takovém horku ještě ne. Budu muset asi pít hodně vody." Na nejdelší hru, kterou v životě odehrál, jsme se zeptali Pavla Čecha: „Normální partie trvá kolem čtyř hodin. Moje nejdelší trvala možná sedm hodin. To už je ale pětadvacet let. Dnes je už je každá partie delší nežli pět hodin extrémem."

Na náměstí se nakonec hrálo od desáté hodiny ranní do půl jedné. Nehledě na slunce se tedy hrálo až do úplného konce. V napínavém souboji nakonec Pavel Čech prohrál. Vlastimil Hort souboj okomentoval jako ukázkový s tím, že by se šachovnice měla někde vystavit.