Kromě toho si děti mohly namalovat vejce, či uplést něco z pedigu. Zdeňka Stárková učila hlavně děti malovat kraslice voskem. Dříve učila na Základní škole v Čisté výtvarnou výchovu. Nyní už je v důchodu, a tak řemeslo předává dále. „Chci, aby se tohle řemeslo nezapomnělo a chci, aby se ho někdo naučil. Ve škole už nejsem. Tak jsem vzala malování vajec sem na jarmark a naučím děti malovat tady," vysvětlovala Zdeňka Stárková (na snímku s Romankou).

Vyfouklá vejce nejprve nabarvila jednou barvou. Na ně pak špendlíkem nanášela rozpuštěný různě barevný vosk z pastelek. „Tady ta vejce jsou složitější," ukazovala. Zdeňka Staňková a pokračovala : „Ta se malují včelím voskem na bílá vejce, barví se postupně v různých barvách. Vosk se pak smývá nahřátím nad svíčkou." Malovaná vejce od Zdeňky Staňkové se líbí i koledníkům. Na pondělí jich barví padesát 
a všechna je rozdá. „Každému dám jedno a k tomu ještě perníkové a nějakou sladkost," popisovala Staňková. Velmi zajímavě vyhlížela mramorovaná vejce. Dělají se tak, že se do vody nastříkají barvy. Vejcem se pak ve vodě otáčí a barva se na něj různě chytá. Možností malovat nebo zdobit vejce je mnoho. Zdeňka Staňková jich s žáky na druhém stupni vyzkoušela při výtvarné výchově pěknou řádku. „Jednou jsme vytvořili vajíčkovník se všemi možnými zdobenými vejci," vzpomínala Staňková. Kromě barvení vajec ještě s dětmi pracuje v keramickém kroužku. Jejich výrobky také nabízela na velikonočním jarmarku.

Ten pořádá obec Čistá letos už počtvrté. Jak je to z jeho organizací, vysvětlila starostka Obce Blanka Čebišová: „Kromě velikonočního jarmarku pořádáme ještě vánoční. Domluvíme se s místní školou a školkou, oslovíme toho, kdo něco umí, místní šikovné ženy, ale jezdí sem i z Kožlan a z Kozojed."

I když je jarmark omezený kapacitou, prodejci se musí vejít do prostor radnice, protože venku počasí většinou ještě nepřeje, je z čeho vybírat. Najdete tu i něco nového, ale většinou sem výrobci jezdí pravidelně a lidé už jsou na to zvyklí. Kupují si to, co na dané období potřebují. Vybírají si věnečky na dveře, ví, že tu najdou krásně nazdobené perníčky od kožlanských žen. Dívky si zase chodí pro náušnice u paní Vopatové. Letos jsme jarmark udělali dříve, aby si lidé výzdobu doma užili trochu déle a pořídili si vše bez zbytečného shonu," mínila starostka Čebišová.