Po slavnostním nástupu a židličkované se rozjela tzv. kloboukovaná. Znamenalo to co nejrychleji vyjet na kolbiště, ze sedla popadnout klobouk, který ležel na sudu, a tryskem se vrátit zpět. Závodili malí i zkušenější jezdci.

Ti nejmenší bojovali s opravdovým nasazením. Ze všech sil pobízeli svého koníka. V sedle převažovaly dívky a ty nejmenší se většinou střídaly v sedle Lindy. Do sedla se vyhouply i pětileté a šestileté dívky, které většinou na Ranči u Bentleyho jezdí.

„Ty nejmenší se do závodů hrnou nejvíce, vůbec se nebojí a jsou celé natěšené," řekla o malých jezdkyních Simona Vrabcová z pořádajícího ranče. Vedle kloboukované mohli diváci vidět ještě barrel race. Při tom se účastníci hodnotili v kategoriích do dvanácti let a starší. Stejně jako zmiňovaná kloboukovaná.
„Poslední pole bending, neboli slalom mezi tyčkami, je spíše pro větší jezdce, ale samozřejmě si to mohou zkusit i ti malí," dodala Simona Vrabcová.

Své jezdecké umění předvedl také Vladimír Špáňa.

Na večerní zábavě v Lišanech vyhrávala kapela Dynamit. Součástí byla i bohatá tombola.
Domácí barvy na kolbišti hájila kromě jiných děvčata Anežka Brožová, Martina Krajtlová a Daniela Honzátková. Jeli na Lotovi, Porthosovi a Maxovi. Děvčata postupně zdolala všechny disciplíny. Na tom, co jezdí nejraději, se vzácně shodly: „Z disciplín máme nejraději barely. Jinak samozřejmě při tréninku raději vyjedeme s koňmi ven. Je to lepší, než na jízdárně."

Další úspěšnou závodnicí z Lišan je Zuzka Červenková. Jezdí na koni už druhým rokem. Ten první se jen tak vozila, ale teď už trénuje pravidelně každé pondělí. O koně se taky sama stará. V sedle se drží bravurně, zvládá klus i cval. V Pšovlkách si změřila síly v barelech, kloboukované i slalomu. „Koně mám moc ráda, proto jsem začala jezdit. Nejraději mám, když si vyjedeme s Lindou třeba do lesa. Taky ji baví slalom."
Zuzka má za sebou i první úspěchy. Nedávno vyhrála dětské hobby závody ve Smečně. Jely se stejně jako v Pšovlkách barrel racing (jízda mezi sudy) a pole bending (slalom mezi tyčkami). ⋌