Krakovec vloni zaznamenal několik zásadních rekonstrukcí. Po dokončení experimentálního zastřešení se pracovalo na odvodnění. Na podzim došlo také k vybudování bezpečností zídky u mostu a první etapě zasíťování proti holubům. „Vloni jsme zasíťovali vnitřky. Letos nás čeká obvodová část. Zásadnější rekonstrukce ovšem nebudou, spíše se jedná o údržbové práce, při kterých nám už od prvního březnového víkendu opět pomáhají vězni z Oráčova,“ prozradil kastelán Jiří Sobek.

V rámci kulturního dění se v červnu na nádvoří uskuteční například Šakalí léta. „Jednáme o tom s Alčou Mutinskou již dva nebo tři roky a letos by to mělo konečně vyjít. Dále se budou konat opět nějaké koncerty. Vystoupit by u nás měl například Milan Zimmermann nebo skupina Z Davu. Většinou se bude jednat tradičně o komornější záležitosti. Jde nám spíše o atmosféru a zamyšlení,“ dodává Jiří Sobek.

Tradičně největší akcí pak budou červencové vzpomínkové dny na Mistra Jana Husa, který na Krakovci pobýval před odjezdem do Kostnice.