Zapálením symbolické hranice u zříceniny hradu Krakovec ve čtvrtek večer začala Krakovecká pouť a také Slavnostní vzpomínka na Jana Husa. Slavnosti pak vyvrcholily v sobotu odpoledne. Na paloučku pod hradem vyhrávala celý den hudba, k dispozici bylo občerstvení a pití, ale i atrakce pro děti jako například malování na obličej.

Návštěvníci se poté velmi často vydávali k soše Jana Husa na úpatí hradu. „O soše jsme slyšela, ale ještě jsme neměli čas se sem zajet podívat. Jsme z Lounska, ale socha je velmi povedená, líbí se mi a také jsme se u ní všichni vyfotografovali," řekla Věra Hůrková za rodinu.

Kromě návštěvníků sem, na hrad Krakovec, mířili také turisté z Rakovníka. Klub českých turistů už tradičně zorganizoval na státní svátek (6. 7. 1415), kdy byl Mistr Jan Hus upálen, turistický pochod s názvem Putování za Mistrem Janem na Krakovec zvolit si mohli cestovatelé ze dvou okruhů deseti nebo padesátikilometrový.

„Šlo se mi celkem dobře, akorát se mi trošku hůř dýchalo, ale to je tím dusnem," řekla turistka Jana a dodala: „Ale jsem hrozně ráda, že jsme dorazili včas, tedy na slavnostní zahájení. To byl náš hlavní cíl."

„Před zhruba čtyřmi, třemi lety jsme si vzali do hlavy, že uděláme v obci velkou pouť, aby oslavy byly důstojné a aby také všichni z okolí věděli, že na Krakovci je pouť a proč tu je," řekl starosta obce Krakovec Petr Jelínek. Poté ještě zmínil, že za dva roky to bude přesně šest set let, kdy byl Jan Hus v Kostnici upálen.

„Doufám, že se nám příští rok podaří udělat stejný a možná že i lepší program jako v minulosti. Také se těším a doufám, že nadále budeme spolupracovat se Středočeským krajem a děkuji panu náměstku Chládkovi za podporu, které se nám dostává."

Náměstek hejtmana Středočeského kraje a senátor Marcel Chládek podotkl, že je velmi důležité, že se obec snaží tyto už tradiční slavnosti udržet.

„Myslím si, že je dobré uctívat památku Jana Husa, je dobré si připomenout české velikány a pro nás je ctí, že tato osobnost pobývala tady na Krakovci. Nevím, jestli program může být ještě lepší je tu špičková kapela, jeden z nejlepších moderátorů v České republice, nevím, kam dále můžeme slavnosti ještě posunout," reagoval s úsměvem ve tváři Marcel Chládek.

„Děkuji za kompliment, to jsem dlouho neslyšel. To musím říci své ženě, aby mi to vždy řekla, až budeme vstávat," nechal se slyšet Vlasta Korec. Ten sobotní program pod hradem moderoval.