Údržba městských komunikací Rakovník vyslala do ulic Rakovníka v neděli v osm hodin večer veškerou techniku. Ředitel ÚMK Rakovník Tomáš Bican potvrdil: „Pracovali jsme až do sedmé hodiny ranní. Stav chodníků a silnic byl, dá se říci, v normálu. Nebyl to takový extrém jako v prosinci."

Kluzké chodníky jsou nebezpečné především pro seniory. Jak známo, každá zlomenina znamená pro jejich organismus velký problém. Vysoký krevní tlak, řídnutí kostí, cukrovka, ischemická srdeční choroba a jiné nemoci mohou zpomalit průběh rehabilitace i vlastní hojení zlomeniny.

Opatrný při cestách po městě Rakovník je například jedenadevadesátiletý František Krejčí: „Mám hůl. Tu nedám z ruky. Dnes, protože je obleva, to docela klouže. Ale myslím, že město se o stav chodníků stará pečlivě. Horší je to s majiteli domů. Ze zákona oni povinnost starat se o chodníky před svým domem nemají, čili tak nečiní. Mně se pak ale špatně jde. Jdu raději pomalu a opatrně. Žádný úraz mě naštěstí v posledních letech nepotkal."

Práci měli silničáři také v rámci celého okresu. Cestmistr Správy a údržby silnic Kladno František Frolík konstatoval: „V noci jsme měli venku zhruba 11 sypačů. Výjimečně jsme mohli použít také chemický posyp v rámci Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, kde je to za normálních okolností zakázáno. Sypali jsme například silnici nad Městečkem, kde je dlažba a klouže to, nebo také silnici od Roztok k zámečku Leontýn, ale i na jiných místech. V některých úsecích silnic byla také vrstva sněhové břečky. V tuto chvíli by už naši zaměstnanci měli dokončovat její úklid. Předpověď počasí avšak napovídá, že hodně práce budeme mít i v příštích dnech."