Vedení kulturního centra prý určitě nechce jít cestou, že by odbourávalo některé tradiční pořady. „Ale budeme muset zvážit, tak jako každý v dnešní době, co si můžeme dovolit riskovat," zdůraznil Jiří Karel s tím, že v žádném případě kulturní centrum nechce redukovat četnost pořadů. „ Ale nechceme podstupovat riziko, dělat nějaký finančně náročný projekt," uvedl Jiří Karel.

Rakovničané by ale určitě neměli přijít třeba o Václava Neckáře. „Je objednaný. Doufáme, že to vyjde, že bude zdráv a že se koncert o posvícenskou neděli uskuteční," prozradil Jiří Karel.
J

iří Karel dále uvedl, že bylo naštěstí za posledních deset let vybudováno v rakovnickém kulturním centru technické zázemí, které je odpovídající dnešní době. Žádných větších investic tedy nebude zatím zapotřebí.
„Ale udržovat tyto věci v provozu stojí také obrovské peníze. Například do digitálního kina jsme dokupovali čtyřicet digitálních brýlí, které už nefungují. Buďto je někdo rozbil nebo prostě už nefungují sami od sebe, je to elektronika a za tři roky provozu na to mají právo. Jenže jedny brýle stojí tisíc korun a nás stály čtyřicet tisíc korun. A další věc. Včera nám vyměnili lampu, která svítí na projektor. Je extrémně výkonná a její výměna stojí jedenačtyřicet tisíc korun. To jsou výdaje, kterým se prostě nevyhnete a na druhou stranu je ale nemůžete ani plánovat. Lampa má nějakou životnost a prostě odejde," popsal Karel a doplnil, že kulturní centrum má naštěstí nějaké finanční rezervy, které našetřili na fondech.

„Ty letos budeme muset určitě použít. Doufejme, že rok 2014 bude z hlediska financování malinko lepší, protože pak už by nebylo kam sáhnout," řekl ještě Jiří Karel.