Podpořila byste stavbu Národní knihovny na Letné?

Zcela určitě. Je to zapotřebí, co se týká fondů národní knihovny, protože do Klementýna se ty fondy nevejdou. Nehledě na to, že současná knihovna se konečně otevřela lidem. Je vstřícnější co se prostoru týká, takže by bylo dobrý, kdyby se to zachovalo a ty fondy se přesunuly ještě někam jinam.

Jste spokojená s tím, že by stála Národní knihovna zrovna na Letné?

Mě osobně by na Letné nevadila. V současný době je tam takový ošklivý kout, nic se tam neděje a zrovna takovýhle místo by si knihovna zasloužila.

Využili by obyvatelé Prahy knihovnu?

To nepředpokládám. Protože ten, kdo nečte, tak se těžko do knihovny dostane a půjde se tam zapsat. Samozřejmě věřím tomu, že kdyby se to postavilo, tak by knihovna sama osobně přivedla spoustu zájemců spíše o tu architekturu. Čtenáři tam budou chodit pořád stejný.
Ta architektura by přilákala spoustu lidí, nejenom ona sama ale i to vnitřní vybavení. Má to být dokonale lidem naservírovaný i se všema kavárnama, odpočinkovejma zónama, takže by si tam lidé cestu našli.

Máte pocit, že lidé v této době méně čtou?

Určitě. Pociťujeme to tady i my, takže to bude možná pociťovat i národní knihovna. Tam je to složení čtenářů úplně jiný, protože v Praze je spousta vysokých škol, takže tam ty studenti do té knihovny chodí. Díky modernizaci a moderní technice a všem tady těm věcem lidé na to čtení zapomínají.