Bitvu vyhrál každý, kdo byl úplně mokrý, a to byli nakonec všichni. Vodní bitvu si táborníci užili na cestě kolem světa při zastávce ve městě Suez. V horkém počasí byla velmi příjemným osvěžením. Vedoucí tábora program přizpůsobují podle počasí, jak potvrdil zástupce hlavního vedoucího Jan Veselý: „Tábořiště má velkou výhodu, protože je zčásti u lesa a zčásti na louce, takže pokud je velké vedro, hrajeme s dětmi hry v lese. Abychom to prostřídali, dnes si zahrajeme vodní bitvu na louce."

O program na táboře se stará programová vedoucí Bára Vlasová. Letos společně s ostatními vymyslela Cestu kolem světa za čtrnáct dní. Táborníci „jedou" kolem světa přesně jako Willy Fog a podle slepé mapy, takže si během prázdnin i něco nenápadně zopakují ze zeměpisu. Například před Suezem tak navštívili Paříž. Tam hledali unesenou krásnou princeznu Aidu.

Anonym po nich požadoval dva a půl tisíce dolarů. Další pokyny je čekaly u studánky v podobě šifry morseovkou. Aidu našli až na louce jako krásný totem. Každý splněný úkol se samozřejmě boduje. Bodové skóre jednotlivých skupin i to, jak ve hře postupují, pravidelně prozrazuje táborová nástěnka. Za splnění jednotlivých úkolů cestovatelé získávají dolary, za ně si nakupují různé dobroty v táborovém obchodě.

Vyhodnocení celotáborové hry nastane při slavnostním závěrečném táboráku. Ti nejlepší dostanou diplomy. Kromě toho se tu ještě rozdávají například diplomy za úklid ve stanu. Zvláštností je charakteristika každého táborníka.

„V té je zahrnuto, jaké dítě je, co má rádo, v čem je šikovné, tak jak jsme ho během čtrnácti dnů poznali," popisovala programová vedoucí Bára Vlasová.
Kromě cestování děti na Dancasteru žijí běžným táborovým životem. Celý pobyt začaly zahajovacím táborákem. Hned první den je čekal takový úvod do táborového života, kdy se například naučily známé táborové písničky, aby je mohly zpívat u ohně. To se jim hodí skoro ob den.
A protože jsou na hasičském táboře, nezapomínají ani na to a učí se základy zdravovědy, uzly, důležitá telefonní čísla. Zrovna v pátek měli táborníci hasičský den. Vybrané družstvo trénovalo několikrát hasičský útok na sobotní závody u sousedů, které pořádají pravidelně členové SDH Velká Chmelištná.
A trénink se vyplatil. Obsadili první místo!

Soutěže se účastnilo i družstvo dospělých. To mělo soutěž trochu netradiční. Aby se jim dobře závodilo, vyrobili si táborníci z prostěradel velké transparenty s povzbuzujícími hesly.
Pestrý program na táboře pokračuje i v tomto týdnu.

V neděli po návštěvním dnu se děti vydaly na puťák na Krakovec, kde přespaly venku a v pondělí se vrátily domů. K táboru už neodmyslitelně patří karneval s vlastnoručně vyrobenými maskami. Účastní se děti a dospělí.

Není proto divu, že se dětem na táboře líbí, a že sem jezdí i opakovaně, jako například Marie z Rakovníka, která je tu už poosmé: „Mě tu nejvíce baví chodit do lesa. Za tu dobu tu mám už spoustu kamarádek a potkáváme se spolu i během roku." Michal z Loun zase vzpomínal na návštěvu bazénu v Berouně. Oba se tu s „hasičinou" setkali vůbec poprvé. Naopak Karel je už ostřílený hasič, protože chodí do hasičského kroužku. „Já jsem si nejvíc užil při hře Ďáblíci. Taky tu máme každý den rozcvičku, ale to mi nevadí, cvičím rád."