Nejprve ale na pódiu před školou předal Pat a Mat, tedy ředitel gymnázia Richard Spiegl a jeho zástupce Zdeněk Suchý, klíče od budovy gymnázia. Po té průvod studentů i profesorů zvesela obešel celé náměstí. Nechyběl v něm Marcus Aurelius, César, Asterix a Obelix, sličná Kleopatra, celý zástup Večerníčků s papírovými čepicemi i Pat a Mat.

Hlavní program před školou odstartovala studentská hymna Gaudeámus igitur. Po nich nastoupil sbor Večerníčků, tedy celý profesorský sbor i s Patem a Matem a spustil: „Dříve než vám klesnou víčka…" Pak už zasedla několikačlenná odborná porota a hodnotila umělecké výkony jednotlivých tříd.

„Majáles pořádá druhý ročník gymnázia. tentokrát jsme zvolili téma světové muzikály. Každá třída si vylosovala jeden a už záleželo jen na ní, jak ho ztvární," vysvětloval za organizátory Jakub Černý. Přípravy na majáles začaly už zhruba před půl rokem. Takové ty intenzivní „jedou" čtrnáct dní. Na společném tématu se studenti domluvili ve třídě.

První A to na place rozbalila s Pomádou. První B předstoupila před příznivce novostrašecké kultury s Novým divadlem. Jako první tento spolek nastudoval muzikál Tři mušketýři v novém podání. Herci do něj zařadili několik úryvků ze světových děl. Na začátku u piva jeden z mušketýrů hledá ženu svého srdce. Vydá se za ní do věže. Když však přemůže všechny stráže, vyvolená ho rázně odmítne s tím, že není její typ. Představení vrcholí poděkováním všem sponzorům známým supermarketovým hitem.

Druháci vsadili na Kleopatru. Ovšem dívka, která je z této látky zkoušená u tabule, v tom trochu plave. Tak jí sličná Kleopatra s ostatními postavami přesvědčivě a názorně napovídá. V lítém boji se o ní utkají Marcus Aurelius s Caesarem. Vítězí Caesar. Jenže Kleopatra se stejně nakonec otráví a padne k zemi mrtvá.
Pak zazněly známé písně od skupiny ABBA v muzikálu Mamma mia.

Aby se přítomným muzikálové dění nepřejedlo, zpěv a tanec střídaly soutěže. Třeba, kdo dříve do sebe nasouká bonbon uvázaný na provázku. Soutěžící dvojice postupně poznávaly, že to zrovna není tak jednoduché.

MAJÁLES

- jsou studentské oslavy příchodu měsíce května
- slaví se při nich především krásy studentského života
- tradice se váže k patnáctému století, kdy university zaznamenaly velký rozmach a společnost tolerovala recesi studentů.
- studenti většinou uspořádali průvod v humorném přestrojení a volili krále majálesu
- u nás tradice v době první republiky ochabovala
- po druhé světové válce se jí snažili obnovit svazáci a politické špičky
- v osmdesátých letech minulého století se místo průvodů konaly velké hudební koncerty
- po revoluci byl první velký majáles v roce 2004, kdy města Zlín, Brno a Olomouc uspořádala Moravský majáles
- nyní se o majáles pořádají velké hudební festivaly
- oslavy mají spíše komerční charakter a se studentskou rebelií mají málo co společného