hrášťany/ Sobotní dopoledne patřilo hasičům. Na TJ SLAVOJ Chrášťany se konal 22. ročník Memoriálu Jaroslava Beneše a Jiřího Ulricha v požárním sportu.
Akce, kterou pořádali členové Sboru dobrovolných hasičů Chrášťany, se zúčastnilo osmnáct družstev mužů a osm družstev žen z Rakovnicka i Středočeského kraje. Velitelem soutěže byl Ladislav Dvořák st. a hlavním rozhodčím Jiří Čečrdle. Soutěžilo se v běhu na 100 m překážek a v požárním útoku.
V běhu na 100 m s překážkami v rámci okresu Rakovník zvítězil Lukáš Novotný a Marta Benešová. Na prvním místě v požárním útoku se za muže umístil SDH Kněževes a za ženy SDH Hřebečníky.
Vítězná družstva získala putovní poháry a všechna zúčastněná družstva byla odměněna diplomy a věcnými cenami.Večer se všichni mohli pobavit ve Staročeské stodole, ke zahrála kapela Rotace Slaný.
„Soutěž probíhala za pěkného slunečného počasí za účasti hojného počtu přihlížejících. Soutěžící i pořádající sbor byli spokojeni s průběhem soutěže. Po ukončení soutěže předvedly svůj požární útok děti z Kolektivu mladých hasičů SDH Hořesedly a z Kolektivu mladých hasičů SDH Chrášťany,“ řekla za SDH Chrášťany Helena Goldschmidtová.
Sbor dobrovolných hasičů Chrášťany děkuje všem sponzorům za jejich dary, rozhodčím, soutěžícím a přihlížejícím za jejich účast na této již tradiční soutěži