Proč, vysvětlil Luděk Flach: „Jízda na motorce se stává stále rizikovější, protože lidé okolo nedávají pozor. Tak kdyby se někdo dostal k nějaké dopravní nehodě, tak aby věděl, co dělat. Nedávno se nám stala jedna dopravní nehoda a ta nás přesvědčila, takže jsme se rozhodli pomoci i ostatním. Přednáška je nejen pro nás, ale i veřejnost."

Motorkáři nemají mezi řidiči většinou dobrou pověst, ale nikdo není podle samotných motorkářů na silnici zlý.

Problém je v tom, že ti, co nikdy na motorce neseděli, si neumí představit, co motorka udělá, jak se ovládá.

Je to jiný druh dopravního prostředku a je třeba se k němu chovat rychle. Motorka rychle akceleruje.
„Většina nehod je z toho, že řidiči aut neví, jak se motorka chová. Je rozdíl, když někdo jede na simsonu, nebo na velké motorce. Ta má několikanásobnou akceleraci a jiný brzdný účinek než celé auto," mínil Luděk Flach.

Situace mezi těmito řidiči se podle něj zřejmě nikdy nezlepší. Ale obě strany by se měly vzájemně tolerovat. „Samozřejmě, jak mezi motorkáři, tak mezi automobilisty se najdou hlupáci, kteří si musí pořád něco dokazovat a přehání to. Ale nemyslím si, že je jedna strana lepší a druhá horší," zkonstatoval Flach.

Z jeho zkušenosti se při každé jízdě vyskytne nějaká situace, kdy řidiči v autech nedávají pozor, že za nimi jede motorka. Při jízdě na motorce je nutné hodně předvídat situaci.