„Muž byl krátkodobě v bezvědomí, utrpěl frakturu horní končetiny a otřes mozku. Při příjezdu záchranné služby byl však již při vědomí. Po ošetření a zahájení léčby jej záchranáři převezli sanitním vozem do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ informovala Tereza Janečková, mluvčí středočeské záchranné služby.

Podobný případ, kdy na člověka spadl strom, se stal na Rakovnicku před třemi lety. Tehdy však byl chlapec z vodácké výpravy převezen s lehčími zraněními do rakovnické nemocnice. Připomeňme si, co se tehdy stalo. Vodáci pod stromy nedaleko kempu ve Skryjích přečkávali déšť a bouřku. Silný déšť zapříčinil podmáčení terénu a následný pád stromu. Bohužel, v inkriminovanou dobu se pod ním nacházel teprve sedmnáctiletý mladík. I on měl veliké štěstí. Utrpěl otřes mozku a oděrky po těle. Záchrana mladíka však byla dosti obtížná.

„Vhledem k tomu, že se vodáci nacházeli v nepřístupném terénu řeky, kam by se záchranáři nedostali a zraněný mladík spolupracoval, operátorka ze zdravotnického operačního střediska se s chlapci domluvila, že zraněného kamaráda vodáci svezou na lodi do kilometr vzdáleného kempu Skryje, kde na ně počká sanitní vůz,“ popsala situaci před třemi lety Rakovnickému deníku Tereza Janečková.
Vodáci mladíka následně dopravili do kempu, odkud jej záchranáři odvezli sanitním vozem na chirurgické oddělení rakovnické nemocnice.