„Lidé jsou stále nepoučitelní a nechávají ve voze tašky a osobní věci. Většina vloupání má podobný scénář. Pachatelé rozbijí okno auta a odcizí autorádio nebo předměty odložené ve vozidle,“ uvedl Martin Novák, velitel Městské policie v Novém Strašecí.

Pro vyšší bezpečnost vozidla proto policie doporučuje dodržovat několik pravidel.

1. Máte-li možnost parkovat v garáži, učiňte tak vždy! K některým vloupáním došlo i během krátkodobého odstavení vozidla na ulici.

2. K parkování využívejte dobře osvětlené plochy určené k odstavení vozidel.

3. Nenechávejte ve vozidlech viditelně odložené žádné věci, jako jsou tašky, kabelky, kufříky, doklady, peněženky, mobilní telefony, nebo dokonce peníze.

4. Cenné věci nenechávejte odložené ve vozidle ani skrytě v zavazadlovém prostoru.

5. Autorádia jsou velkým lákadlem. Máte-li možnost, vyjměte autorádio nebo jeho čelní panel při každém odstavení vozidla.

6. Pečlivě si hlídejte klíčky od vozidla. Mějte je vždy u sebe a nenechávejte je v odloženém oblečení u lékaře nebo v restauraci.

7. Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzamčení všech dveří i v případě, máte-li centrální ovládání zámků.

8. Vozidlo uzamykejte vždy, třeba i při krátkodobém vzdálení se od vozidla, například vyložení nákupu.

9. Doplňková zabezpečovací zařízení vozidla použijte nebo aktivujte při každém odstavení vozidla.

10. Nebuďte lhostejní! I vy se můžete stát obětí tohoto typu trestné činnosti. Uvidíte-li podezřelou osobu při pohybu mezi vozidly, zavolejte nám ihned a pokud možno skrytě. Nedochází–li již k páchání trestné činnosti, nezasahujte proti podezřelým osobám sami.

Spojení: Policie ČR: 158
Městská policie Nové Strašecí:
602 395 312