Přesně na Nový rok v jednu hodinu odpoledne se modeláři scházejí na rakovnickém letišti. Letos přišla většina skalních. Pokud počasí v tuto, pro létání modelů nezvyklou, dobu dovolí, pustí svá letadla do vzduchu.

Tentokrát počasí přálo. Sice byla mlha, ale nefoukal vítr, takže nad letištěm kroužilo a bez úhony přistálo zhruba deset modelů.

Modeláři ale přes zimu dále nezahálejí. Každé úterý a sobotu až do konce března se scházejí v tělocvičně První základní školy v Rakovníku s halovými modely. Prvního května podobným setkáním otvírají sezonu na rakovnickém letišti. Těm, které malá letadla zajímají, nabízejí několik podívaných. Už osmého a devátého března se uskuteční Gee Bee cup, soutěž upoutaných halových modelů s mezinárodní účastí.

Během května a června budou na letišti v Rakovníku létat venkovní upoutanci a velké makety.

Šestnáctého a sedmnáctého srpna, mezi dvěma modelářskými tábory pro děti, se můžete těšit na už tradiční velkou Model Air show. Na rakovnickém letišti představí modeláři z celé republiky i zahraničí své modely různých velikostí. Domácí určitě přichystají nějaké překvapení.